ВИСТАВКА ЖИВОПИСУ ТА ФОТОГРАФІЇ

ОЛЕКСАНДРИ СОБОТЮК І ЛІЗИ БОЙКО

«І Н Ш І»

 «Людина сама нічого не може.

 Людині завжди потрібен інший,

 На кого можна себе помножити,

 Для кого варто писати вірщі».

 Юрій Іздрик

 

  У  рамках   широкомасштабного проекту нашої галереї  «Євро-Арт» для талановитих» ми   презентуємо виставку живопису та фотографії Олександри Соботюк і Лізи Бойко «ІНШІ». 

 Олександра і Ліза різні, як і їх творчість. Але їх змогло об’єднати у єдиний синтез величне і вічне —   Мистецтво. Живопис і фотографія. Дівчата знайомі і дружать з першого класу Гощанської гімназії, де   разом навчалися. З 12 років також разом відвідували Арт-студію «Позитив» Анни Вітрук у Гощі. Тепер   же разом презентують нам свій спільний мистецький проект.

 Олександра Соботюк народилася 26 січня 1996 року, без пензля просто не уявляє свого життя.   Закінчила спочатку факультет образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

 РДГУ, а згодом і відділення мистецької освіти Університету Шльонскі у м. Катовіце в  Польщі. Тепер   веде  активну педагогічну діяльність, викладаючи у Художній студії «Євро-Арт». Незважаючи на   молодий вік, художниця має багато шанувальників своєї творчості за межами України (її картини   знайшли своїх власників у Польщі, Канаді, Данії, Італії). Вона – яскрава представниця молодої   генерації рівненських митців, активно експериментує з різними живописними прийомами і техніками.   Людям особливо до вподоби її роботи у портретному жанрі. «У  художній діяльності мені, мабуть,   ніколи не потрібно було ніяких стимулів.. Я завжди малювала багато і мені цікаво було йти ще далі.   Звичайно, завжди надихали чудові люди, яких я зустрічала на своєму шляху», - розповідає художниця.

 Ліза Бойко народилася 15 грудня 1995 року, здобула спеціальність журналіста у Чернівцях. Утім, з   першого моменту, як узяла до рук свій перший подарований мамою фотоапарат, дівчина зрозуміла,   що фотографія – саме те, що шукала, і те, в чому в повній мірі може проявити себе як художник.    Фотографія стала ще й приводом зацікавитися світом поза маршрутом дім-робота-друзі,   побачити те, про що захочеться розповісти іншим. «Мистецтвом бачити» Ліза займається   професійно 6 років. «Можливо, це прозвучить наївно, але фотографію я люблю за магію, за   можливість зануритися в світ, здивуватися йому, упорядкувати, зупинити мить і навіть «залишити» у своєму житті різних людей», - каже мисткиня і додає, що ідеї більшості її робіт приходять як експромт, імпровізація – це надає взаємодії фотографині і її моделей безпосередності і природності.

Представлена експозиція не переобтяжена, складається із десяти ахроматичних портретів у виконанні Олександри, декорованих художницею золотом, сріблом і міддю, та  серії «Інші»,  яка і лягла в основу назви усієї виставки і до якої увійшло близько десятка спільних «фото-живописних» проектів. Ключовим концептом виступає Жінка - маленький всесвіт, навколо якого все обертається. Авторки ретранслюють її образ у найрізноманітніших варіаціях: спокусницею, мінливою, хвилюючою, ніжною, тендітною, а іноді й незворушною… Розглядаючи якусь із композицій, можна легко віднайти

себе, але не звичайну себе, а зовсім ІНШУ, якою тебе ще ніхто і ніколи не бачив. 

Мисткині переконані, що ця виставка є прикладом того, як делікатно і одночасно співзвучно можуть співпрацювати українські художники і фотографи. Доповнюючи один одного можна, водночас, демонструвати власну творчу індивідуальність у створенні образів і власному баченні краси.

Виставка живопису та фотографії Олександри Соботюк і Лізи Бойко «ІНШІ» діє з 19 лютого по 15 березня 2020 року. Представлені тут роботи можна придбати.

 

Пізнавайте мистецтво з насолодою разом з «Євро-Арт»!

 

 

 
 

Поділіться новиною

Відправити в DeliciousВідправити в DiggВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в StumbleuponВідправити в TechnoratiВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в BobrdobrВідправити в LiveinternetВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в VkcomВідправити в Yaru