- Деталі
- Автор: Super User
- Категорія: Малі зали
- Перегляди: 66
НАТАЛКА ПАСТУХОВА
«ЖИВУ. ТВОРЮ. РАДІЮ»
…Кожен сам обирає для себе: стояти на місці чи йти; проживати життя, як усі, чи зробити власний вибір… Наталка Пастухова (1975 р. н.), персональну виставку якої ми презентуємо у рамках проєкту «Євро-Арт» для талановитих», - художниця, яка постійно перебуває у творчому горінні і готова поділитися своїм запалом з іншими, стверджуючи: «Люблю творчість і людей, які не лінуються жити, творити, радіти!» За професією журналіст, музикант і навіть перукарка:), по життю – мама двох чудових дітей, вона готова ламати стереотипи, хоче, аби люди надихнулися її мистецтвом і самі почали творити.
Адже, погодьтеся, велике щастя для митця, коли він цікавий, потрібний, співзвучний з іншими і у тому – незаперечний.
Талановита, яскрава, завжди життєрадісна, з почуттям гумору і самоіронії, художниця запрошує відсторонитися від буденної метушні і поринути у світ Мистецтва, без якого життя видається їй тьмяним і неповноцінним: «Усі роботи можна щедро критикувати або ж навіть просто посміхнутися біля них… Але в глибині душі я прагну, щоб мої картини залишилися у ваших серцях».
Своєю першою персональною виставкою «ЖИВУ. ТВОРЮ. РАДІЮ» Наталка Пастухова вирішила підвести певні творчі і життєві підсумки, тож дати експозиції підібрані не випадково – 30 листопада їй виповнюється 45 років. «Не лише дата виставки, але й представлені роботи мають для мене символічне значення. Їх можна вважати у певному сенсі «автопортретом», адже на них те, що всередині мене, що мене надихає і наповнює», – пояснює художниця.
На наш розсуд представлено майже п’ять десятків
робіт у техніці олійного живопису, все, чого мисткиня навчилася рівно за 10 років співпраці із пензлем та чудесними вчителями Анатолієм Мартиненком та Анатолієм Іваненком. Слід зазначити, що для Наталки усе почалося у жовтні 2010 року, коли у Рівному стартував культурний мистецький проект «Стань Гогеном за 90 днів».
Художниця випробовує себе у різних жанрах: тут і серія портретів, і пейзажі та натюрморти, у яких витончені колірні рішення поєднується зі складними, часто багатошаровими техніками нанесення фарб.І усі її полотна демонструють пристрасну жагу авторки до свободи та вільного вибору, а може й навіть експериментів із власною підсвідомістю. Так, художницю хвилює відсутність бажаної гармонії у суспільстві, тому вона намагається показати цю гармонію у своїх роботах.
Персональна виставка Наталки Пастухової «ЖИВУ. ТВОРЮ. РАДІЮ» триватиме з 18 листопада по 18 грудня 2020 року.
Деякі ізпредставлених картин можна придбати.
Пізнавайте мистецтво з насолодою разом з «Євро-Арт»!
- Деталі
- Автор: Super User
- Категорія: Малі зали
- Перегляди: 62
ІРИНА ТИЩУК
«…ІЗ ЖИТТЯ ПАНІ МАЛЯРКИ»
У кожного своє покликання. Важливо вміти це покликання розпізнати і мати змогу практикувати у житті…
При спілкуванні з Іриною Тищук (1981 р. н.) напрошується важлива характеристика її темпераменту — запальна до роботи. Пройшовши через численні та важкі випробування у житті, художниця своєю творчістю проорює власну борозну на мистецькому полі і презентує у рамках нашого проєкту «Євро-Арт» для талановитих» свою персональну виставку «…ІЗ ЖИТТЯ ПАНІ МАЛЯРКИ».
Мама чотирьох дітей і «ділова жінка» у повсякденному житті, вона знаходить час для себе – для
живопису, пише картини з 2016 року, відколи після багаторічної розлуки знову зустріла свого колишнього вчителя з Рівненської художньої школи Анатолія Іваненка, який і надихнув ії на подальшу творчiсть. «Коли я доторкнулася до живопису, то зрозумiла, що прагнула цього все своє життя. Фарбами я можу передати те, що бачу всерединi себе, навколо в цьому дивовижному свiтi та далеко за його межами»,- розповідає Ірина.
Колір для художниці відіграє чи не найважливішу роль, його нюансами вона «ліпить форму» картини і викликає у глядача підсвідомі асоціації. Невід’ємною рисою її мистецтва, її «непосидючої» палітри, є також емоція. Мисткиня любить експериментувати як зі змішуванням кольорів, так і з різними стилями та напрямками. Це нам яскраво демонструють кілька десятків представлених в експозиції її робіт, написаних у техніці олійного живопису.
Сюжетами її картин стають окремі моменти «…ІЗ ЖИТТЯ ПАНІ МАЛЯРКИ». Авторка пояснює: «Вірю, що в оточуючих нас дрібницях прихована сила натхнення. Це може бути щось дуже звичайне: грайливий промінь сонця крізь листя дерев чи навіть посмішка продавчині у магазині. Дуже важливо зважати на такі речі, бо усе наше життя, власне, і складається із таких моментів».
Персональна виставка Ірини Тищук «…ІЗ ЖИТТЯ ПАНІ МАЛЯРКИ» триватиме з 21 жовтня по 15 листопада 2020 року.
Деякі із представлених картин можна придбати.
Пізнавайте мистецтво з насолодою разом з «Євро-Арт»!
- Деталі
- Автор: Super User
- Категорія: Малі зали
- Перегляди: 107
ХРИСТИНА ШИНКАР
«МИ – ЕКІПАЖ ОДНОГО КОРАБЛЯ»
Одна картина замість тисячі слів...У сучасному світі потрібно популяризувати охорону природи новими методами. Людям набридають настирливі заклики екологів про те, що все погано і всім потрібно брати відповідальність за це. Нікого не можна примусити любити природу, але можна показати її красу та велич. І саме у цьому можуть допомогти мистецтво та творчість. Тож у рамках нашого широкомасштабного проєкту «Євро-Арт» для талановитих» ми розглядаємо дебютну виставку молодої художниці Христини Шинкар «МИ – ЕКІПАЖ ОДНОГО КОРАБЛЯ» ще й як екоосвітній проєкт та сподіваємося, що картини нашої талановитої землячки зможуть запалити серця українців і надихнути їх берегти природу.
Незважаючи на молодий вік художниці (а народилася Христина 14.04.2000 року у с. Бабин Гощанського району та нині є студенткою РДГУ,
спеціальність – «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація»), у її творчості поєднуються масштабність завдань, витончена тендітність, пошук істини. Авторка через три десятки представлених в експозиції картин у техніці олійного живопису доносить до глядача своє світосприйняття, спонукає людей бачити і цінувати навколо прекрасне та неповторне.
Це своєрідний філософський діалог молодої мисткині з глядачем, у якому вона прагне мовою живопису висловити власні світоглядні орієнтири, висвітлює гострі й актуальні глобальні екологічні проблеми, тому на своїх полотнах вона і шукає шляхи примирення та гармонізації людського розуму з неоціненним скарбом, що таїть і береже природа. «Моя ідея була в тому, щоб передати людям, що настав час задуматися, що жити, як ми живемо, не можна, настав час нарешті усвідомити, що як казав Б. Д. Орлі, «коли висохне останнє дерево і помре остання тварина, ми
зрозуміємо, що у Всевишнього для нас немає іншої Землі», - розповідає художниця.
Експозиція умовно поділена на дві частини, присвячені братам нашим меншим та квітам, кольорова гама не мінорна,переповнена життєлюбністю та оптимізмом. Експресія, аутентична декоративність, гаряча колористика, гра з символами простого і затишного – це все про живопис Христини Шинкар. І кожна картина – це витвір мистецтва. Дивлячись на них, повірте, відпочиваєш душею.
Персональна виставка Христини Шинкар «МИ – ЕКІПАЖ ОДНОГО КОРАБЛЯ» триватиме з 26 серпня по 20 вересня 2020 року.
Деякі із представлених картин можна придбати.
Пізнавайте мистецтво з насолодою разом з «Євро-Арт»!
- Деталі
- Автор: Super User
- Категорія: Малі зали
- Перегляди: 142
ВАЛЕНТИНА ШУСТОВА
«Г О С Т І»
До вас завітають «ГОСТІ» - думки Валентини Шустової (1980 р. н.) про цей світ, які втілилися у її живописних (і не тільки) роботах. «Хочу, аби кожен гість цієї експозиції почув мене і знайшов серед моїх картин щось для себе», - пояснює художниця. Тож, ласкаво просимо на дебютну виставку рівнянки, яка, хоч і не має професійної художньої освіти, але демонструє свою чудову майстерність у рамках нашого широкомасштабного проєкту «Євро-Арт» для талановитих». Її роботи вирізняються особливою палітрою, тонким відчуттям кольору та потужною позитивною енергетикою.
Концепція виставки об’єднує філософсько-змістовний, творчо-пошуковий
та естетичний виміри. Основний мотив у творчості Валентини - це пошук прекрасного у нашому далеко не ідеальному світі. І хоча сюжети картин здебільшого реалістичні, та авторка сміливо експериментує з кольором і формою, тим самим більш ємко висловлює їх сутність, додаючи до них нові смисли і асоціації.
Усього в експозиції представлено 55 творів, поділених на кілька логічно-змістовних блоків. Це, зокрема, її спокійні пейзажі, як своєрідне позбавлення від метушні – у них немає конкретних меж, а є тільки горизонт; це і образи сильних та, водночас, ніжних жінок, яких об’єднують фольклорні мотиви та народні традиції – образ автентичної українки, що залишається поза часом; це і трішки«наївна серія», яка наповнює нас почуттям дитинства, щирості і природності, коли ти повністю відкриваєшся світу, і здається, ніби світ відкривається тобі; це також представлені як класичні натюрморти, так і творчі експерименти художниці - не просто красиві предметні композиції, а й ті, що несуть певний зміст, характер та емоції. А ще мисткиня обрала для своєї творчості незвичайну і досить складну техніку – вітражний розпис. Особливість її живопису на склі у тому, що сонячні промені, котрі потрапляють на картину, годинник чи то вазу, доповнюють їх, вироби випромінюють тепло, радість і добро.
«Я намагаюся бути максимально чесною у тому, що я роблю, а картини, які створюю, - це окреме життя, де кожен мазок має значення», - розповідає художниця. І справді, її кольори нерідко яскраві і насичені, а форми динамічні, округлі, м'які, і здається, ніби все в її картинах підпорядковане дивовижному танцю, танцю життя.
Персональна виставка Валентини Шустової «ГОСТІ»триватиме з 23 вересня по 18 жовтня 2020 року.
Деякі із представлених картин можна придбати.
Пізнавайте мистецтво з насолодою разом з «Євро-Арт»!ВАЛЕНТИНА ШУСТОВА
- Деталі
- Автор: Super User
- Категорія: Малі зали
- Перегляди: 164
ВИСТАВКА ТЕТЯНИ ТА АНАСТАСІЇ МЕЛЬНИК
«ОДНА МАЙСТЕРНЯ - ДВА ХУДОЖНИКИ»
Майстерня художника… це завжди таїна, таїна творення мистецтва, таїна особистості. А чи може вона слугувати «храмом» одразу для двох митців, яка вона, ця майстерня, та, власне, сам світ Тетяни та Анастасії Мельник, мами й доньки, двох художниць, які цю майстерню розділяють? Про думки, мрії, рефлексії, творчі пошуки і відкриття двох мисткинь розповідають живописні полотна, ілюстрації та витинанки, представлені у рамках нашого проекту «Євро-Арт» для талановитих» на їхній спільній виставці
«ОДНА МАЙСТЕРНЯ – ДВА ХУДОЖНИКИ». І хоч їх об’єднують родинні узи та любов до Мистецтва і, на перший погляд, вони дуже схожі, та творчість їх напрочуд різна…
Живопис Тетяни Мельник (1975 р. н.), яка є професійним вчителем і художником, емоційний, проникливий, без фальшування. Презентовані близько двох десятків її полотен, як маленькі одкровення, неймовірно точно відтворюють філософію мистецького простору авторки, яка вважає, що «живопис — це не лише контакт через око, а ще й через відчуття». Сьогодні за її плечима численні мистецькі фестивалі і участь у кількох спільних виставкових проектах, та окрім живопису, вона має ще одне захоплення – витинанку.
Останніх 5 років, відколи взяла участь у міжнародному фестивалі «Українська витинанка» у Могилеві- Подільському, вона намагається донести людям, що витинанку так само можна і треба цінувати, як і малярство. Якщо її правильно зберігати, то вона прикрашатиме ваш інтер’єр не гірше, аніж живопис. При чому
витинанку можна використовувати з різною метою. Наприклад, як фіранку (чому б і ні?) чи як картину, оформлену у раму, - просто дайте витинанці простір для реалізації, і вона віддячить. Кожна її робота – неповторна і дивовижна. Тетяна майстерно витинає найрізноманітніші сюжетні композиції. Її терпіння, багата уява, художній хист, дивовижна енергетика та вправні руки здатні творити справжні шедеври, яких у нашій експозиції налічується близько двох десятків.
Виростаючи у мистецькій родині, Анастасія Мельник (2001 р. н.) з дитинства теж знайома з технікою витинанки. Та традиційні мотиви у її виконанні набули більш маштабного звучання: улюблену витинанку молода мисткиня поєднує з не менш улюбленою ілюстрацією та презентує понад десять таких робіт. Це її власні історії у «картинках радості», відображення «того неймовірного стану, коли ти відкритий до світу і готовий ловити образи».А ще вона переконана, що одна ілюстрація може мати кілька життів:
оригінал може висіти на стіні в рамі, а копії стають листівками, чи, приміром, ілюстрована один раз книжка може видаватися багато разів. До речі, уже незабаром у книгарнях з’явиться нова дитяча книга «Веселі миші» Лідії Гольонко, ілюстрації до якої робила саме Анастасія.
Виставка Тетяни та Анастасії Мельник «ОДНА МАЙСТЕРНЯ – ДВА ХУДОЖНИКИ» діє з 1 по 26 липня 2020 року. Деякі із представлених робіт можна придбати.
Пізнавайте мистецтво з насолодою разом з «Євро-Арт»!