Немає опису.

Філософія життя художника Анатолія Іваненка

 Анатолія Григоровича Іваненка з галереєю європейського живопису «Євро-Арт» пов’язує десятиліття співпраці. Це його знакова   робота  «Годувальниця, або Вічний поклик» (2011 р.) була розміщена у залі українського мистецтва і відразу привернула увагу   відвідувачів своїм живописним магнетизмом. Щось у цій роботі було болюче щемливе і, водночас, життєстверджуюче. Дехто стояв   перед картиною годинами. Це були ніби сеанси арт-терапії. Правда, ми тоді ще не здогадувалися про енергетичну силу робіт   художника.

 Пізніше Анатолій Іваненко презентував нові роботи: «Біля старого дерева, або Дві кізоньки», «Вічна весна, або Зачарований кентавр»,   «Буденний вечір, або Сільські русалки», «Тепла осінь, або Загублені в дитинстві», «Натюрморт із мідним черпаком або Прилетіли   синички».«На подвір'ї у баби Наді, або Невимушений натюрморт із півнем  і  сорокою»  та  ін. Загалом,  в  галереї  у  рамках   експозиції  однієї  картини А. Іваненко презентував понад 30 робіт. За цей час написав книги «Живые краски времени»і «Сказочные   дали. Приглашение», які також були представлені для відвідувачів. Окремої уваги заслуговують персональні виставки Анатолія   Іваненка в «Євро-Арті»: «Життя триває» (2015) та «Під небом на землі» (2017 р.). Роботи художника заставили глядача задуматися   над повсякденням та віднайти у художніх образах митця співзвучну проєкцію багатьох сучасних проблем.

 Нинішня виставка Анатолія Іваненка під назвою «Філософія життя» включає 26 картин, написаних в 2016-20 рр. Експозиція   відкривається 30 вересня 2020 р.,  у день 70-річчя від дня народження художника. Представлені твори наповнені глибоким   філософським змістом та приховують у живописних образах таємниці, які глядач має відгадати. Зокрема, таємниці праці художника   розкриваються у роботах, написаних у 2020 р.: «Були колись і ми рисаками, або Лабораторія світла і мінералів. Посвята Вермеєру»,   «Картина про картину, або Робота завершена. Алегорія слави», «Натюрморт у руках художника», «Потаємна кімната в Ноєвому   ковчезі. Любов земна, або Алегорія живопису». Лейтмотивом цих картин є те, що кожен глядач може додумати свої філософські   рішення і залишитися при своєму погляді на життя.

 Цікава серія робіт, де звучать питання людського буття, взаємовідносин поколінь, піднімаються окремі життєві ситуації: «Гірка чашка   чаю, або Продана квартира», «Місячна ніч. Приїхали гості, або Розмова», «Терпкі яблука», «Сієста. Спадок, або Відвідування» та ін. Тут художник виступає своєрідним літописцем сьогодення, в якому питання моралі бентежать людські душі.

Захоплення у глядачів викликають пейзажні роботи автора: «Під вечір. Стадо, або у Ноєвому ковчезі», «Під небом на землі, або Біля Горині перед дощем», «В Ужанській долині. Пейзаж із розвалинами, або Полювання на качок» та ін., в яких сонячно-бурштинові барви промовляють Вічністю, єдністю людини і небес. Разом з тим, зауважимо, що художник багато експериментує і на підтвердження цього його нові картини - «Серед квітів», «Натюрморт з яблуками», «Зима в провінції» та ін.

Пізнавайте мистецтво з насолодою разом з Євро-Арт!

 

Немає опису.Немає опису.Немає опису.

Немає опису.Немає опису.Немає опису.

 

Поділіться новиною

Відправити в DeliciousВідправити в DiggВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в StumbleuponВідправити в TechnoratiВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в BobrdobrВідправити в LiveinternetВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в VkcomВідправити в Yaru