«ХУДОЖНИК, ЯКИЙ УМІВ ЛЮБИТИ…»

 

«…із почуттям добрим і ніжним на пам'ять С. Шишко»

Галерея європейського живопису «Євро-Арт» презентує виставку картин Сергія Шишка, який входить у рейтинг найвідоміших українських живописців. Художнику належать, мабуть, усі найвищі мистецькі титули радянської епохи, натомість соціального замовлення у його полотнах не знайдеш, лише творче віддзеркалення навколишнього світу - він, насамперед, неперевершений майстер пейзажу.

Виставка має символічну назву – «Художник, який умів любити…». Адже, за спогадами тих, хто пам’ятає Майстра, він був переконаний, що будь-яка творчість має бути «замішана» на Любові, лише тоді вона залишиться у поколіннях та генетичній пам’яті нащадків. Живопис Сергія Шишка справді життєстверджуючий, життєлюбний, іде від серця.

В експозиції представлено майже два десятки творів, виконаних митцем у роки його творчої зрілості і всенародного визнання. Серед них кілька картин міського циклу, решта - живописні пейзажі та натюрморти.

Ми маємо можливість прослідкувати еволюцію живописної манери Майстра. Наприкінці 1940-х років у творах художника з’являються характерні саме для нього прийоми: пастозність, виразність рельєфу поверхні, розмаїття форми та напрямку мазків. Приблизно до кінця 1950-х років Сергій Шишко вступає у період творчої зрілості, імпресіоністичний за своєю сутністю. А в останні 20 років життя, після смерті дружини і дочки, його живопис змінюється. Художник все більше заглиблюється в себе, на зміну імпресіоністичним пейзажам приходять експресіоністичні натюрморти.

Художник народився 25 червня 1911 року у селі Носівка на Чернігівщині, але у 1919 році родина переїхала в місто Ніжин, з яким у Шишка пов’язані і вдячні спогади про першого вчителя малювання Петра Лапу, і два роки викладання малюнку в ніжинських школах, і одруження та народження доньки, і зафіксовані на полотні перші міські пейзажі.

Сергій Федорович Шишко отримав мистецьку освіту європейського рівня. У 1929-33 роках навчався у Київському художньому інституті (майстерні Олександра Богомазова та Федора Кричевського), у 1943 році закінчив Інститут малярства, скульптури та архітектури Всеросійської Академії Мистецтв у Ленінграді (клас Бориса Йогансона).

У 1942-43 роках художник перебував в евакуації в Самарканді. У 1944 році Сергій Шишко переїздить з Підмосков’я до Києва, і Київ стає головною його темою в мистецтві, хоча, звісно, не єдиною – в доробку майстра багато натюрмортів, пейзажів, замальовок, фронтових етюдів. У 1982 році за цикл «Київська сюїта» (а це понад 100 картин, яким митець присвятив понад 40 років) Сергій Шишко отримав Шевченківську премію.

Сергія Шишка часто називають найпозитивнішим українським художником ХХ століття, бо його оптимістичні пейзажі стали символом «позитивної» України. Твори живописця, який продовжував та розвивав традиції класиків українського пейзажу,вирізняються високою майстерністю і вишуканим колоритом.

26 квітня 1997 року великий художник, чиї роботи от уже багато років залишаються найзатребуванішими на українському арт-ринку, пішов із життя. Та залишив нам у спадок свої різнобарвні і різні за настроєм полотна, які є живописним уособленням ідеалів Краси, Добра, Любові, без яких неможливий взагалі акт творчості.

Той, хто справді любить хороший живопис, обов’язково поцінує якісний рівень представлених картинСергія Шишка, ретельно дібраних для вибагливого глядача.

 

Пізнавайте мистецтво з насолодою разом з «Євро-Арт»!

 

Поділіться новиною

Відправити в DeliciousВідправити в DiggВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в StumbleuponВідправити в TechnoratiВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в BobrdobrВідправити в LiveinternetВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в VkcomВідправити в Yaru