«Євро-Арт» презентує імена художників-емігрантівХХ ст.

на виставці «Солодкий смуток»

 

  У Рівному вперше експонуються роботи художників-емігрантів ХХ ст. Вони зібрані    спільними зусиллями українських колекціонерів. Вперше в історії мистецтва  з’явилася можливість поєднати два потоки образотворення(власне вітчизняне і зарубіжне) в єдиному ключі і відтворити складні перипетії долі художників, що силою обставин змушені були покинути свої рідні терени. Такі тенденції спостерігаємо не лише в українському мистецтві, це стосується і білоруських, польських, російських, латвійських та інших художників.

 Назва  новоїекспозиції  галереї  європейського живопису «Євро-Арт»  - «Солодкий смуток» - дуже точно передає задумрозповісти про митців, котрі відіграли визначну роль у розвитку та примноженні світового мистецтва.

 Галерея експонує роботи 30 художників-емігрантівМиколи Кричевського, Марка Шагала, Василя Хмелюка, Лазара Воловика, Петра Нілуса, Орельського, Костянтина Вроблевського, Олександра Альтмана, Владислава Галімського, Станіслава Жуковського, Василя Леві, Ольги Романової, Людмили Морозової, Якова Шапіро, ІсаакаДобринського, Жені Мінаш, Леопольда Кретца, Владислава Стаховського, Євгена Вжеща, Мані Мавро, Афанасія Шелоумова, Івана Шульце, Степана Колеснікова, Давида Відгофа  (Відгопфа), Івана (Жана) Песке, Іллі Павіля, АбрахамаВейнбаума, АдальбертаМартона, ІсаакаПайлеса, Віктора Мазуровського.

 Зауважимо, що укожному каталозі відомих аукціонів світу ми побачимо названі імена, які давно прославляють інші країни, і про які, на жаль, недостатньо знають в Україні.

 Виставка «Солодкий смуток» є унікальною ще й тим, що спільні виставки  митців-емігрантів в нашій країні були представлена лише двічі – у 2008 році в Українському домі у Києві та у 2017 році у Національному музеї Львова імені Андрея Шептицького. Галерея європейського живопису «Євро-Арт»продовжує цю тенденцію і презентує імена художників-емігрантів тавідкриває для відвідувачів творчість забутих митців ХХ ст.

 На виставці представлено захоплення художників різними техніками та жанрами, простежуються їхні експерименти у рамках модерністських стилістик тазвернення у сюжетиці до вічних тем – краси і світла людської душі та тіла, мінливості і вічності оточуючої природи.

Серед картин звертають на себе увагу роботиМані Мавро «Натюрморт із червоними квітами», Афанасія Шелоумова «Ніч», Миколи Кричевського «Пейзаж», Василя Хмелюка «Пейзаж із озером», Володимира Стаховського «Захід сонця на морі» та ін.

Оглядаючи  експозицію розумієш, що талант, даний Богом художнику, проростає там, де є грунт для його реалізації. Західноєвропейське поле культури у ХХ ст. слугувало саме тим гумусом, де митці-емігранти зуміли на полотні по-особливому виразити в художній мові та образах свої почуття, емоції, переживання. Попри те, що кожен із них прийшов до власного мистецького «я» своїм тернистим шляхом, розумієш, що саме у вигнанні художники реалізували те, що не вмирає.

 

Пізнавайте мистецтво з насолодою разом з «Євро-Арт»!

 

Поділіться новиною

Відправити в DeliciousВідправити в DiggВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в StumbleuponВідправити в TechnoratiВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в BobrdobrВідправити в LiveinternetВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в VkcomВідправити в Yaru