«Верета» та її живописні творці в галереї «Євро-Арт»:

Одарка Долгош, Олена Кондратюк, Людмила Корж-Радько, Надія Пономаренко

 

Галерея європейського живопису «Євро-Арт» в черговий раз презентує яскраве   закарпатське малярство. Після прекрасних виставок основоположників закарпатської школи   живопису Адальберта Ерделі і Йосипа Бокшая (березень 2012), неординарного співця   живописної Верховини Андрія Коцки (листопад 2016) з’явилася потреба ознайомити рівнян із   доробком творців сучасного арт-простору Закарпаття. Колектив галереї мав багато спокус щодо   претендентів, але вибір було зроблено у підтримку творчості шляхетних жінок-художниць   Одарки Долгош, Олени Кондратюк, Людмили Корж-Радько, Надії Пономаренко з Ужгорода.   Нині  саме вони презентують арт-проект «Верета» у містах України, який створений   організацією «Асоціація творчих жінок Закарпаття «Нова форма».

В експозиції представлено 42 роботи, які створюють враження цільного полотнища   живописного килима Закарпаття, що зітканий з окремих декоративних орнаментальних   фрагментів художньої уяви мисткинь. Ці картини різні за жанровою та видовою структурою, але   без сумніву, тематика творів О. Долгош відгукнеться щемливими нотками у душі кожного, для   кого має значення звідки ми родом; роботи О. Кондратюк введуть глядача у світ символічних   таємниць буденності і вічності; творчість Л. Корж-Радько налаштує на колірні асоціації «чорно-   біле-сіре-привабливе», картини Н. Пономаренко нагадають відвідувачам, що й у ХХІ столітті ще   існує прекрасне почуття у нашому житті - ніжність. Представлене малярство, в якому органічно   нанизується яскраве звучання світла і кольору,  підтверджує: в творчих майстернях О. Долгош,   О.  Кондратюк, Л. Корж-Радько, Н. Пономаренко закарпатська живописна школа продовжує   розвиватися у нових формах сучасності.

До речі, в Ужгороді вважають, що ці шляхетні власниці живописної «Верети» - найкращі   жінки-художниці Закарпаття. Їхнє кредо – це вишуканий смак і талант що є цільним монолітом   у   їхніх проектах.  Понад 15 років талановиті жінки презентують свої культурно-мистецькі заходи в Україні та за її межами. До прикладу - мистецький проект «Чотири виміри», «Гердан», «Ужгородський книжковий Миколай», «Від Андрія до Миколи», «Рік української культури у Словаччині» та ін. Усі ці проекти спрямовані на популяризацію закарпатського мистецтва в Україні й  за кордоном. Нагадаємо, що художниці є членами Національної спілки художників України, а Л. Корж-Радько – ще й Заслужений художник України. Майже одночасно, з 1994 р., вони експонують свої роботи на десятках персональних і колективних виставках. Колекції їхніх картин знаходяться не лише в Україні, а й в Угорщині, Словаччині, Австрії та інших країнах Європи.

Арт-проект закарпатських художниць «Верета» подорожує Україною з 3 липня 2017 р. Стартував він у м. Вінниця (зал галереї Національної спілки художників України), пізніше продовжив свою подорож у м. Тернопіль (виставковий зал НСХУ, Тернопільський художній музей) та у м. Чернівці (виставковий зал Чернівецького художнього музею). Нині «Верета» відкрита для споглядання, насолоди та медитації в галереї європейського живопису «Євро-Арт» у м. Рівне. Колектив галереї бажає відвідувачам отримати порцію задоволення і яскравих вражень від знайомства першокласних робіт закарпатських художниць Одарки Долгош («Бабине глядило», «Мереживо часу», «Веснянки», «Після сну» та ін.), Олени Кондратюк («Весна, літо, осінь та знову весна», «Карпатські корови», «Украдене щастя», «Яблучка падають» та ін.), Людмили Корж-Радько («Інфанта», «Молитва», «Три сестри», «Новина» та ін.), Надії Пономаренко («Три світила, «Троянда і хамелеони», «Лоза і березнева хмара», «Ситуація» та ін.). Представлення творчості закарпатських художниць у Рівному є вагомою сторінкою історії галереї європейського живопису «Євро-Арт» з популяризації арт-візій України у її сучасному вимірі.

 

Пізнавайте_мистецтво_з_насолодою_разом_з_Євро-Арт!

 

 

 

Поділіться новиною

Відправити в DeliciousВідправити в DiggВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в StumbleuponВідправити в TechnoratiВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в BobrdobrВідправити в LiveinternetВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в VkcomВідправити в Yaru