Галерея європейського живопису «Євро-Арт» презентує «Мистецьку візію Романа Сельського» (до 120-річчя художника) – відомого українського живописця, графіка, засновника школи «українського колоризму», заслуженого художника України (1982), народного художника України (1989). «Якби не було Сельського, мистецьке обличчя Львова, а слідом за цим і інших областей України - було б інакшим! Своєю творчістю, своєю педагогічною діяльністю, він прилучив львівське малярство до пошуків і досягнень європейського мистецтва», - писав Карло Звіринський у своїй книзі «Все моє малярство – то молитва». І справді, Роман Сельський (1903-1985) - одна з ключових постатей в українському мистецтві XX ст. Виховав не одне покоління галицьких художників та війшов в історію як неофіційний лідер і натхненник львівської школи живопису, що формувалася у період повоєнних десятиліть в жорстких умовах ідеологічного диктату, і вже в 1960-70-х роках, поруч із прибалтійською школою, увійшла у число найбільш яскравих мистецьких явищ тодішньої радянської імперії. Вдало поєднавши тенденції європейської малярської культури, сучасну систему пластичного бачення і магію українського первісного фольклору, Роман Сельський розбудував підвалини львівської школи колоризму, закладені ще Іваном Трушем і Олексою Новаківським. У величезному творчому доробку, що налічує кілька тисяч малярських полотен, артистичних рисунків, кольорових та чорно-білих ліноритів, Сельський залишив нам неповторний світ образів, які чарують своєрідним «аристократизмом емоційного клімату». У нашій експозиції представлено понад 60 живописних і графічних робіт Майстра, які приваблюють переконливим композиційним рішенням, сміливим малюнком та характерним барвистим колоритом. Характерними для його робіт є не лише тяжіння до постімпресіоністичного відображення дійсності, декоративний стиль, а й етнографічний колорит. Роман Сельський був не тільки одним із найплідніших, а й одним із найоптимістичніших українських митців. Як казав сам митець: «…хочу знайти мудре і добре». Чекаємо на вас до 23 квітня 2023 року з 11:00 до 18:00 за адресою: м. Рівне, проспект Миру, 4.
«МАЛЯРСЬКЕ СОЛО ÖCSI»
(до 85-річчя Ференца Семана)
Галерея європейського живопису «Євро-Арт» презентує малярство Ференца Семана - одного із найбільш самобутніх, іронічних та сюжетних українських нонконформістів.
Ференц Семан (1937-2004) на творче псевдо Öcsi (Ичі, Ечі), котрим він сигнував усі свої мистецькі праці, «увірвався» у мистецтво Закарпаття в середині минулого століття з новими ідеями, експериментами з формою і кольором, де класичні техніки синтезувалися з сучасними, щойно відкритими. А відтак, увійшов в історію українського мистецтва як унікальний живописець, майстер натюрморта і психологічного портрета, яскравий представник андеграунду 1960-х років.
Непередбачуваний і епатажний, екзальтований і експресивний, парадоксальний і пристрасний митець категорично не сприймав академізму, а орієнтирами для нього були класики модернізму - Пікассо, Міро, Модільяні… Утім, окреме місце серед його уподобань належало творам його вчителів Адальберта Ерделі і Федора Манайла. Полотна Семана, водночас, схожі та несхожі на роботи його ужгородських колег і сучасників: відрізняються різноманіттям художніх прийомів, його авторською креативністю, бажанням «говорити своїм голосом», фантазувати, грати - бути вільним художником. Звідси і назва виставки, приуроченої до 85-річчя Майстра, – «Малярське соло Öcsi».
В експозиції представлено понад 20 робіт - автопортрети та портрети, фігуративні метафоричні та символічні композиції, різноманітні натюрморти, які загалом виходять за межі жанрів, перетворюючись на образні висловлювання, сповнені відвертого драматизму.
У картинах завжди сучасного Öcsi - відверта драма людського життя, гірка іронія, трагедія самотності та нерозуміння.
Наскрізна лінія усього його творчого шляху - іронічність. Циркові персонажі - міми, блазні - ніби втілення тогочасного суспільства, яке знаходилось в тісних лещатах більшовицької ідеології.Природньо, що система демонструвала різке неприйняття богемно-артистичного художника-вільнодумця, затаврувала його, як чужака-формаліста, який сповідує ворожу буржуазну культуру. Було від чого впасти у відчай - в алкогольне забуття.Утім, Öcsi був на нульовому рівні в соціумі, але не в мистецтві. Попри психологічні зриви, безгрошів’я та дискомфорт, його творча продуктивність була феноменальною, бо саме живопис був формою існування його особистості.
Яскраве індивідуальне малярство Семана, де переплітаються фольклор і модернізм, - важлива сторінка в історії закарпатської школи живопису і українського мистецтва загалом, як свідчення здатності традиційного до оновлення.
Сьогодні, на початку ХХІ сторіччя, коли творчість мистецького андерграунду «шістдесятників» систематизовано, незаперечним є те, що Öcsi був одним із тих, хто заклав підвалини художнього бунту, що вибухнув на межі 1980-90-х років.
Пізнавайте мистецтво з насолодою разом з «Євро-Арт»!
«Євро-Арт» презентує виставку воєнного плакату «Україна ПЕРЕМОЖЕ!». У центральному залі галереї експонується 21 робота 13 митців - викладачів і студентів кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету України (м. Львів) – Володимира Прусака, Юрія Ямаша, Вікторії Ханас, Христини Чипурко, Катерини Кінах, Вероніки Марчук, Анастасії Козакевич, Марії Лісової, Марти Бубес, Івана Монархи, Наталі Скоропад, Ярослава Сулими, Тараса Павлуня. Слід зазначити, що перші плакати були розроблені ще у 2014 році, на початку анексії Криму і агресії росії проти України. Окремі роботи вже виставлялись на престижних виставках і були відмічені нагородами. Володимир Прусак, професор, доктор наук, завідуючий кафедрою дизайну, представляє нашій увазі складну, символічну і, водночас, вишукану з художньої точки зору композицію «ZОМБОпошесть». Студентські плакати виконувались під керівництвом Юрія Ямаша, досвідченого плакатиста, лауреата і дипломанта престижних міжнародних конкурсів і виставок. Як не іронично зараз звучить, але першу свою міжнародну нагороду, диплом ІІ ступеня, художник отримав у москві у 1989 році саме за антивоєнний плакат. З перших днів повномасштабного вторгнення російських військ в Україну Юрій Ямаш створив сім плакатів, і усі вони експонуються на виставці. У назвах багатьох плакатів звучить «Україна»: «Бережіть Україну!», «Мир Україні!», «Україна єдина!», «Крим - це Україна!», «Ukraine will win!», «Clouse the sky over Ukraine!». Учасники проєкту свідомі, що плакатне мистецтво - це потужна зброя, гучний «голос» українського спротиву. Тому кожному відвідувачу виставки вільно розповсюджувати, копіювати, поширювати представлені плакати. Віримо, Україна переможе!
«В І Л Ь Н І Л Ю Д И»
дитячий живопис (до Дня Незалежності України)
Воля для нас, українців, завжди була найважливішою, свобода - як повітря. Дихайте на повні груди! Вперше у центральному залі галереї до Дня Незалежності України - дитячий живопис, як глибоке усвідомлення нашої ідентичності, і сокровенного дару, свободи.
Чому саме дитячий живопис? Бо у дитячій творчості немає обмежень, це і є про повну свободу. Вільні від правил, діти не просто малюють, вони роблять це щиро, усім своїм єством.
«ВІЛЬНІ ЛЮДИ» - виставка, на якій учні Художньої студії «Євро-Арт» з Рівного та Гощі віком від 6 до 16 років вільно і невимушено розповідають про рідну Україну, реальні події і омріяну Перемогу. Ця виставка про те, що свобода не дається просто так, її треба цінувати і захищати, про те, що саме зараз відбувається пік нашої боротьби за остаточну та беззаперечну незалежність, у якій ми обов’язково переможемо, про те, що українці – це і є ті самі вільні люди.
Дитячий живопис, чистий, інколи наївний, але завжди правдивий, надихатиме рівнян та гостей міста до 4 вересня 2022 року.
Чекаємо на вас з 11:00 до 18:00 (вихідні – понеділок, вівторок) за адресою: м. Рівне, проспект Миру, 4.
Пізнавайте мистецтво з насолодою
разом з «Євро-Арт»!
Почуття, пов'язані з російсько-українською війною, яка триває уже дев’ятий рік, інколи складно описати словами, зробити це допомагають візуальні твори. Адже митці дуже тонко відчувають цей світ. Тема війни моментально з’явилася в роботах багатьох українських художників. Як рефлексія, як громадянська позиція. Ми зібрали такі твори 24 митців з Рівного та Львова в одній спільній експозиції, та представили для огляду 44 твори олійного та акварельного живопису, графіки, монотипій, колажів, інсталяцій. Познайомитися з «Мистецтвом нового калібру» (російсько-українська війна, 2014-2022. Рефлексії) ви можете у галереї європейського живопису «Євро-Арт» до 21 серпня 2022 року. Про що ця виставка? Про дуже сильні емоції та переживання, думки і стани, пропущені через творчість. Про пам‘ять для наступних поколінь та для людей з усього світу про побачене, почуте, пережите, втрачене українцями. Про нашу єдність і величезну віру у Перемогу. Утім, сьогодні мистецтво не просто надихає, воно допомагає боротися. Саме тому Олександр Бобришев, Анна Шабалова, Ірина Тищук, Юрій Ямаш, Віктор Гвоздинський, Христина Шинкар, Любов Крайлюк, Світлана Конько, Юлія Прокопенко, Ігор Павлюк, Тетяна Лукашевич, Анна Вітрук, Олександра Соботюк, Олександр Гурістюк, Ярослава Гузь, Павло Бенедюк, Олена Сєргєєва, Світлана Федас, Анна Подолець, Микола Сівак, Степан Карпюк, Ольга Полянська, Микола Горєлов та Олексій Мовчун пропонують придбати деякі із представлених мистецьких творів. 50% коштів від продажу робіт буде перераховано на ЗСУ через @Допомога Армії Рівне (#ДАР). !!! Разом з тим, підтримати наших Воїнів можна також через волонтерську скриньку, яка також розміщена у виставковій залі. Чекаємо на вас з 11:00 до 18:00 (вихідні – понеділок, вівторок) за адресою: м. Рівне, проспект Миру, 4. #Мистецтво_нового_калібру #мистецтво_рятує #ЄвроАрт