Відкриття галереї європейського живопису "Євро-Арт" 9 червня 2011 р.
Рівне – єдиний обласний центр України, який не має картинної галереї в її класичному розумінні. Нині ця ситуація подолана відкриттям «Євро-арту». Експозиція галереї сформована із робіт приватних колекцій. В чотирьох залах галереї презентовано 126 картини, що представляють творчий доробок 91 художника з України та Європи.
Арт-група, що займалася підготовкою галереї європейського живопису «Євро-арт», упродовж двох років виробляла концепцію та збирала матеріали для її відкриття. Спочатку це була ідея представити на смак відвідувачів лише твори західноєвропейських художників ХІХ-ХХ століть. Але з часом домінантну лінію отримала точка зору, що «Україна і є Європою». Так почали відбиратися роботи провідних українських митців, що презентують національну стилістику.
Вперше у Рівному експонуються картини відомих живописців ХІХ-ХХ століть: Ж.Коро, Т.Руссо, Т. Дезире, Я.Вєшина, Г.Пауелса, Я.Саймонса, А.Бастіана, К.Вєщилова, Є.Камзолкіна, О.Шовкуненка, М.Глущенка, С.Шишка, К.Трохименка, В.Орловського, А.Ерделі, А.Коцки, Ф.Манайла, Е.Контратовича, В.Зарецького та ін. Це митці, що здобули світову славу, а їх роботи знаходяться в музеях України та світу. Звичайно, в галереї є роботи місцевих художників. На сьогодні поки що це твори Миколи Пашковського та Анатолія Іваненка. Відвідувачі галереї зможуть отримати естетичну насолоду від манери письма кожного із заявлених художників.
Заслуговують на увагу картини знаного метра українського образотворення Миколи Глущенка «Рання весна» і «Осінь в Криму». Визнаний у світі класик українського пейзажу Сергій Шишко представлений в галереї творами «Над Дніпром» та «Канів». Картини Володимира Орловського, що брав уроки рисунку у Тараса Шевченка, Євгена Камзолкіна – автора радянського символу «Серп і молот», Адальберта Ерделі - художника, що роками жив у Парижі і Мюнхені, але творив у річищі української стилістики, органічно вписуються в контекст експозицій галереї.
Відомий бельгійський художник Генрі Джозеф Пауелс презентований надзвичайно красивими полотнами, виконаними у фокусі імпресіоністичних віянь. Кожна із його картин-варіацій є окремою живописною розповіддю про конкретний стан природи. 28 робіт Пауелса експоновані в окремій залі. Крім того, в галереї представлена також польська, російська, болгарська, французька, голландська, німецька, іспанська, шведська та інші школи живопису. Можна навіть побачити полотно із образом Наполеона – одне із 40 тис. відомих наполеонівських зображень у світовому мистецькому просторі.
«В перспективі поповнення експозицій галереї новими надходженнями із приватних колекцій, - підкреслює куратор проекту Лариса Костюк. - Саме приватні колекціонери доклали багато зусиль, щоб жителі міста змогли насолоджуватися кращими витворами українського та світового мистецтва. Можна сказати: це наші майбутні Ханенки, Терещенки».
Значення події.Відкриття галереї європейського живопису «Євро-арт» спрямоване на розвиток культурно-художньої аури обласного центру, створення творчої платформи для мистецької спільноти міста. Адже одне із призначень живописних творів – розвивати емоції й почуття, аби світ став здоровішим.