14.04.2019 року у нас відбулася презентація картини Йосипа Бокшая «Христос перед Пілатом»

 

Колекція галереї європейського живопису «Євро-Арт» поповнилася унікальною картиною і сьогодні ми її презентувати. Це полотно народного художника України, засновника закарпатської школи живопису Йосипа Йосиповича Бокшая (1891 – 1975) – «Христос перед Пілатом» (поч. 1940-х рр.; полотно, олія; 100х74,5 см).

Про унікальність цієї картини ми почули з уст куратора нашої галереї, мистецтвознавця, кандидата історичних наук, доцента Лариси Кіндратівни Костюк.

За своє тривале і надзвичайно продуктивне творче життя (а намалював Бокшай більше 1000 полотен), талановитий художник спробував себе чи не в усіх жанрах і стилях, створивши низку монументальних шедеврів. Але, за оцінками фахівців, найбільшого успіху корифей досяг саме  у сакральному живописі. Усі ж роботи Бокшая на сакральну тематику годі й перелічити: полотна, панно, призначені для оздоблення церков, портрети релігійних діячів — усе це він творив на знак своєї відданості Богу. Перед тим як приступити до створення нової картини, Бокшай обов'язково ставив в одному з кутків полотна хрестик (на деяких картинах його видно, але на більшості він у процесі роботи замальовувався) і читав молитву.

Пошана до віри пов’язана із походженням митця: його дід, батько і старший брат були священиками. Займатися сакральним мистецтвом Йосипа Бокшая спонукали ще й події Першої світової війни, учасником якої він був. Людина, котра пропустила через власну свідомість війну, убивства, муки, насилля і несправедливість, — не могла не відреагувати на ці проблеми людства у своїй творчості.

Більшість сакральної спадщини Бокшая втрачена, оскільки за комуністичного режиму ці роботи вважалися «шкідливими». На щастя, у ті часи знайшлися люди, котрим вдалося сховати  частину безцінних полотен, і відтепер одне з них – «Христос перед Пілатом» - зберігатиметься у Рівному.

 

 

 

Поділіться новиною

Відправити в DeliciousВідправити в DiggВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в StumbleuponВідправити в TechnoratiВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в BobrdobrВідправити в LiveinternetВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в VkcomВідправити в Yaru