«ВІДНОСНІСТЬ. ТРИ ПРОСТОРИ: місце, образ, звук»

 

До уваги глядача представлені три різні підходи до інтерпретації художнього потенціалу мистецтва графіки. Викладачі Інституту мистецтв Університету Яна Кохановського у м. Кельце Катажина Зьолович, Тереза Анна Слюсарек та Мацей Зданович послуговуються широко вживаними графічними техніками, використовуючи при цьому інноваційні  поєднання традиційного малюнка, графічного відбитку та цифрової картини, пов’язаної зі звукозаписом. 

Митці здійснюють втручання у традиційно зрозумілу графічну царину, перевизначаючи поняття матриці як накопичувача форми і змісту. Вони шукають нових рішень, використовуючи синестезійне поєднання почутих звуків із художніми елементами, прозорий друк, що нашаровується, зрештою, рисувальні інтерпретації рельєфного коду, який виникає в результаті застосування техніки пустого друку. Три різні погляди польських митців мають стати матеріалом для того, щоб побачити фрагменти місць, образів і звуків, пов’язаних із польськими краєвидами, відчутими і почутими ними.

Спільною рисою представлених оригінальних напрацювань польських митців є акцентування на структурному шарі, який приймає вигляд то впорядкованої, геометричної, то вільної, органічної форми. Саме із цим «орнаментом» й перегукуються графічні розповіді польських авторів про оточуючу художників реальність.

 

   Катажина Зьолович народилася у 1969 році у м. Ченстохова (Польща). У 1994 році закінчила Академію Яна Длугоша в Ченстохові (напрям «Образотворче мистецтво», спеціальність «Кераміка»). З 1999 року працює в Інституті мистецтв Університету Яна Кохановського у м. Кельце. У 2015 році здобула науковий ступінь доктора наук зі спеціальності «Мистецтво». Викладає «Рисунок» і «Кераміку». Авторка низки персональних виставок. Брала участь у понад 70 художніх виставках у Польщі та за кордоном. Авторка наукових статей у галузі мистецтва і художньої освіти.

 

   Тереза Анна Слюсарек народилася у 1957 році у м. Кельце (Польща). У 1983 році закінчила Художній інститут Вищої Педагогічної школи в Ченстохові (спеціальність «Графіка»). У 2016 році здобула ступінь доктора наук зі спеціальності «Мистецтво».В Інституті мистецтв Університету Яна Кохановського у м. Кельце викладає «Графіку». Авторка 16 персональних виставок. Брала участь у численних художніх виставках у Польщі та за кордоном. Член Польської Спілки художників, Міжнародного Товариства Графіки в Кракові (SMTG).

 

   Мацей Зданович народився у 1982 році у м. Дембиця (Польща). У 2007 році закінчив факультет графіки і малярства Академії образотворчого мистецтва ім. В. Стржемінського в Лодзі. У 2015 році здобув ступінь кандидата наук зі спеціальності «Мистецтво».Працює в Інституті мистецтв Університету Яна Кохановського у м. Кельце. Також викладає в Академії образотворчого мистецтва в Лодзі та Вищій школі прикладної інформатики у Варшаві. Брав участь у роботі близько 70 художніх виставок у Польщі та за кордоном. Автор наукових публікацій. Член Світового Форуму Акустичної Екології (WFAE), Польського Товариства Електроакустичної музики (PSeME),Міжнародного Товариства Графіки в Кракові (SMTG).

 

         Творчість митців уже оцінили у Македонії, Австралії, Сербії, Словенії, Словаччині, Португалії, Болгарії, Єгипті, Бельгії, Таїланді, Німеччини, Угорщини, Італії.

Виставка діє з 5 по 9 грудня 2018 року.

 

Пізнавайте мистецтво з насолодою разом з «Євро-Арт»!

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділіться новиною

Відправити в DeliciousВідправити в DiggВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в StumbleuponВідправити в TechnoratiВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в BobrdobrВідправити в LiveinternetВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в VkcomВідправити в Yaru