«Євро-Арту» 8 років!

 

Що таке «Євро-Арт»? Це не просто галерея європейського живопису у Рівному. Це справжній культурний осередок нашого міста! Адже у наших постійних експозиціях презентовано понад 100 полотен європейських художників ХІХ-ХХ ст., які ваблять до себе поціновувачів мистецтва. За час свого існування ми провели у центральних залах з пів сотні виставок як загальноукраїнського, так і міжнародного рівня, та відкрили у рамках широкомасштабного проекту «Євро-Арт» для талановитих» понад 60 нових імен художників. І це не межа. У нас ще є безліч нових і цікавих ідей! Найкраще – попереду!

Так, 9 червня 2019 року, до нашої 8 річниці, ми презентували експрес-виставкуАнатолія Іваненка.

Художник представив 5своїх новихробіт, в яких ми його не впізнаємо–«Окраїна» (візуальний абстракт, 2019 р.; полотно, олія; 100х130 см), «Натюрморт із черепом коня» (кубізм, 2019 р.; полотно, олія; 100х75 см), «Букет» (брутальнийживопис, 2019 р.; полотно, олія; 100х90 см), «Серед квітів» (брутальнийживопис, 2019 р.; полотно, олія; 100х75 см)та «Натюрморт» (інверсивний живопис, 2019 р.; полотно, олія, 90х80 см). Тема, яку порушує митець, як завжди, актуальна у сучасному світі стрімких швидкостей і різнобарвних граней – великий емоційний подразник та широкий простір для експерименту.

Усе просто і геніально – творчість, як наша з вами внутрішня потреба. І «Євро-Арт» у цьому завжди готовий бути Другом.

Дякуємо кожному, хто розділив сьогодні з нами радісні хвилини святкування і завітав до галереї!

Нехай усе буде  #ЄвроАрт!

 

 

 

УВАГА!!! "Євро-Арт" розширює свої локації і вже незабаром запрошує відвідати нашу нову "Художню студію" на вулиці Відінській! Мистецтво - це в першу чергу емоції! Ми прагнемо наповнити ваше життя безмежним творчим позитивом і ОГОЛОШУЄМО НАБІР дітей та дорослих на навчання в новому, атмосферному закладі "Художня студія "Євро-Арт""!!! Детальніше за телефоном: (096)4259162 – Анна Вітрук. Бажаючих багато, а кількість мість обмежена!!! Поспішайте стати членом дружньої мистецької родини "Євро-Арт"!!!

17.05.2019 року у нас відбулася арт-лекція «Рід Трушів і Драгоманових». Дякуємо мистецтвознавцю,

відомій дослідниці творчості Івана Труша, заступниці генерального директора Національного музею у

Львові імені Андрея Шептицького з наукової роботи Оксані Білій, яка поділилася з нами своїми

унікальними знаннями! Це був спільний проект НМЛ ім. А. Шептицького та «Євро-Арту» у рамках

виставки «Іван Труш – новатор ліричних традицій в українському живописі» - справжній подарунок для поціновувачів мистецтва!

 

 

 

 

 

 

14.04.2019 року у нас відбулася презентація картини Йосипа Бокшая «Христос перед Пілатом»

 

Колекція галереї європейського живопису «Євро-Арт» поповнилася унікальною картиною і сьогодні ми її презентувати. Це полотно народного художника України, засновника закарпатської школи живопису Йосипа Йосиповича Бокшая (1891 – 1975) – «Христос перед Пілатом» (поч. 1940-х рр.; полотно, олія; 100х74,5 см).

Про унікальність цієї картини ми почули з уст куратора нашої галереї, мистецтвознавця, кандидата історичних наук, доцента Лариси Кіндратівни Костюк.

За своє тривале і надзвичайно продуктивне творче життя (а намалював Бокшай більше 1000 полотен), талановитий художник спробував себе чи не в усіх жанрах і стилях, створивши низку монументальних шедеврів. Але, за оцінками фахівців, найбільшого успіху корифей досяг саме  у сакральному живописі. Усі ж роботи Бокшая на сакральну тематику годі й перелічити: полотна, панно, призначені для оздоблення церков, портрети релігійних діячів — усе це він творив на знак своєї відданості Богу. Перед тим як приступити до створення нової картини, Бокшай обов'язково ставив в одному з кутків полотна хрестик (на деяких картинах його видно, але на більшості він у процесі роботи замальовувався) і читав молитву.

Пошана до віри пов’язана із походженням митця: його дід, батько і старший брат були священиками. Займатися сакральним мистецтвом Йосипа Бокшая спонукали ще й події Першої світової війни, учасником якої він був. Людина, котра пропустила через власну свідомість війну, убивства, муки, насилля і несправедливість, — не могла не відреагувати на ці проблеми людства у своїй творчості.

Більшість сакральної спадщини Бокшая втрачена, оскільки за комуністичного режиму ці роботи вважалися «шкідливими». На щастя, у ті часи знайшлися люди, котрим вдалося сховати  частину безцінних полотен, і відтепер одне з них – «Христос перед Пілатом» - зберігатиметься у Рівному.

 

 

 

14.04.2019 року у нас відбувся майстер-клас «Великодній пряник».

Навчилися розписувати імбирні пряники, створили смачні і симпатичні ласощі!..

Величезне задоволення від розпису імбирних пряників отримали всі - незалежно від віку, виду діяльності та навичок малювання. 
Навіть впевнені у власній нездатності малювати взяли до рук духмяний пряник та кольорову глазур і перетворилися в художника, що створює шедевр!

 

 

 

 

 

 

Поділіться новиною

Відправити в DeliciousВідправити в DiggВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в StumbleuponВідправити в TechnoratiВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в BobrdobrВідправити в LiveinternetВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в VkcomВідправити в Yaru