Сьогодні у Рівному відкрилася виставка присвячена сторіччю з дня народження видатного українського художника Петра Грегорійчука. Творчість представника львівської школи живопису стала доступною для рівнян завдяки старанням дочок митця Зоряни і Марічки. На честь річниці від дня народження художника організовані дві виставки: одна нещодавно завершила свою роботу у Національному музеї ім. Шептицького (Львів), а друга – відкривається в галереї європейського живопису «Євро-Арт» (Рівне). Вибір в експонуванні творів був зроблений на користь галереї «Євро-Арт», оскільки національна специфіка художнього доробку Петра Грегорійчука стає зрозумілішою у діалозі із європейським живописом.

- Нам запропонувала організувати цю виставку донька донька Петра Грегорійчука – Марічка. Перед цим така ж виставка презентувалася у Львові, в Національному художньому музеї і частинка робіт потрапила до нас в Рівне. Ми цим дуже пишаємося. Варто додати, що художник часто працював над пейзажем, а зокрема пейзажем України. Тому цю виставку назвали «Моя Україна». Вона присвячена до сторіччя з дня народження художника. Адже, 11 жовтня Петру Грегорійчуку виповнилося б 100 років. Роботи цього художника вперше експонуються в Рівному. Це дуже високий рівень і нам надзвичайно приємно презентувати ці роботи, - розповіла організатор заходів в галереї «Євро-Арт» Руслана Кузіч.

Одна із організаторів виставки Марічка Грегорійчук розповіла, що дана виставка є особливою для неї та її сестри, адже в картинах передані миті життя батька, його творчі пориви та безкрайнє натхнення.

- Ми довго готувалися до цієї виставки – з лютого місяця. Окрім цього, до сторіччя з дня народження батька ми готуємо альбом. Думаю, влітку нам вдасться його видати. Ці картина – історія батькового життя. Міста, в яких він побував, природа, яку неможливо було творчо не передати. Для тата цей світ був рай – він бачив прекрасне у всьому, - додала донька художника і організатор виставки Марічка Грегорійчук.

- Тато був дуже веселим, творчим, при цьому він був трудоголіком. Постійно працював над собою, вдосконалював свою майстерність не тільки в професійному плані, а й в інших ракурсах. Він своїм прикладом надихав на працю своє оточення і свою сім’ю. Натхнення він черпав в пергу чергу з творчого мистецтва. Тато цінував свою історичну Батьківщину і не любив коли його називали гуцулом – він вважав, що він покутянин. Тата дуже надихав рідний край, рідні пісні, - розповіла Зоряна Грегорійчук, співорганізатор виставки і за сумісництвом режисер одного із львівських театрів.Виставка картин видатного автора - це часовий простір, в якому Петро Никифорович зумів сконцентрувати у полотнах усю свою любов і відданість українському народові. Динамічність та активність кольорової гами, незвичність і легкість у подачі сюжетних ліній, вишуканість та норовливість архітектоніки композицій – ось мистецькі візитівки Петра Грегорійчука. Варто зазначити, що виставка триватиме до 1 лютого наступного року.

Голосно