Діліться корисною інформацією з друзями:

Персональну виставку Анни Вітрук презентує галерея європейського живопису «Євро-Арт». Живопис мисткині – завжди емоційно піднесеної, натхненної та відкритої для нових вражень художниці, яка постійно перебуває у динаміці творення.

Авторка традиційно пропонує  не звичайну персональну виставку Анни Вітрук, як публічну демонстрацію своєї творчості, а справжню живописну поему, коли фарби звучать і розповідають про її роздуми, «Радощі і жалі».

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Переживання кожного моменту життя набуває символічного звучання, адже художниця перенесла це у живопис, візуалізувала свої бажання і переживання через експресію кольору, одного із найсильніших тригерів для нашої підсвідомості. І ця персональна виставка рівняни Анни Вітрук (1985 р. н.) саме про те, наскільки важливо говорити вголос про власні емоції. Відчуття миті у яскравих палітрах контрастів у простій подачі передають нам настрій моментів, які вона проживала.

Анна Вітрук уже вкотре демонструє свою багатоманітність через звернення до різних жанрів у малярстві: натюрморту, портрету, анімалістичного… Утім, саме підвищена чутливість до кольору та бажання виплеснути і зафіксувати емоцію пояснює її особливе захоплення пейзажем. І  перше, що привертає увагу у її роботах (а їх в експозиції налічується понад три десятки), – це відмова заради звучності чистого кольору від напівтонів, експресія барв та фактури. Соковиті кольори і широкі мастихінні мазки зіштовхуються у гучних контрастах і утворюють «стихійний» живопис, якому затісно в рамі картини. Каже, що  «ніколи не заставляє себе писати, картини народжуються самі у співзвучності ліній і плям, які вона наносить на полотно так, як відчуває…»

Основою експозиції є 11 творів із циклу «Моя Україна» – великоформатна Українська Мадонна, пройнята драматичним, навіть трагічним світовідчуттям, і невеликі за розміром світлоносні краєвиди з різних куточків України. Це своєрідний камертон виставки, який дозволяє належно оцінити домінуючий оптимізм і переможний настрій художниці. Усі 11 картин разом утворюють цілісну композицію, та водночас будь-яка із цих робіт окремо є довершеним самостійним твором.Яскраві картини Анни Вітрук написані ексцентрично, темпераментно, здається, навіть трішки грайливо, і разом з тим, надзвичайно професійно. Невимушено, вільно і розкуто виплеснуті художницею емоції, її радощі та жалі, наповнюють внутрішньою енергією, ніби відроджують тебе, і ти ще і ще раз переконуєшся, що мисткиня любить «мистецтво в собі, а не себе у мистецтві».

Персональна виставка Анни Вітрук «Радощі і жалі» триватиме з 8 березня по 2 квітня 2023.