"Україна переможе!": у Рівному відкрили виставку воєнного плаката

"Україна переможе!": у Рівному відкрили виставку воєнного плаката
Фото: Суспільне Рівне

Виставка воєнного плаката "Україна переможе!" діє у Рівному, її відкрили 7 вересня в галереї Євро-Арт. Виставка вмістила понад 20 робіт, авторами яких є викладачі та студенти зі Львова. На Рівненщині ці плакати експонують вперше, повідомила Суспільному артменеджерка галереї Юлія Савуляк.

13 авторів у виставці поєднав єдиний різновид графіки — плакат. Художник Юрій Ямаш пояснив, що це роботи викладачів і студентів кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету.

"Трошки більше половини — це студентські роботи, виконані за навчальною програмою графічного дизайну, предмету, який в нас є і який я викладаю. І ми не могли оминути тему окупації, війни ще з 2014 року, буквально з перших днів анексії Криму. Її ми вирішили подати в плакаті", — розповів викладач Юрій Ямаш.

Справа плакат Юрія Ямаша. Фото: Суспільне Рівне

Від початку повномасштабного вторгнення він створив сім плакатів, усі вони представлені на цій виставці.

"«І маленькі діти знають, що крокодили не літають». У росіян найпотужніший гелікоптер має назву «Алігатор». Вони помилилися — алігатори не літають і ми їх знищимо", — пояснив Юрій Ямаш.

Фото: Суспільне Рівне

Викладач також додав, що організувати виставку воєнних плакатів вдалося лише зараз, коли їх зібрали достатню кількість.

Відкриває виставку "We will win": на ній біблійний Давид тримає в руці камінь, що формою нагадує Україну.

"Цей Давид, як ви усі знаєте, камінчиком поцілив в чоло Голіафу і вбив його. І це каміння, це не є каміння, це є міць України", — сказав художник.

Фото: Суспільне Рівне

Автором представленого на виставці плаката "ZOMBOпошесть" є завідувач кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету України Володимир Прусак. Він зауважив, що актуальність цього сюжету зросла після повномасштабного вторгнення РФ.

"Свого часу, у 1997 році, я зробив таку ліногравюру. Якщо ви побачите, Україна якраз замаскована в полі картоплі, яку поживає колорадський жук", — зазначив Володимир Прусак.

Фото: Суспільне Рівне

Рівнянка Анастасія Лещук вперше побувала на виставці плакатів. Такі роботи, на її думку, зараз актуальні, бо підіймають бойовий дух українців.

"Дуже сподобалась робота "Миротворець", тому що настільки вдало зобразити того, чиє прізвище зараз навіть гидко промовляти...Путіна. Він такий потворний, просто ідеально передано", — поділилася враженнями Анастасія.

Фото: Суспільне Рівне