У рівненській галереї «Євро-Арт» презентували сюрреалізм Анни Шабалової

 

01.09.2022 13:09   Джерело: RvNews
Опубліковано : Новини Рівненщини

Сюр Анни Шабалової відкрито: останнього дня літа відбулася презентація художньої виставки, яка триватиме до 25 вересня у галереї «Євро-Арт» м. Рівне.

null
 
 
 
 
 
 
 
 
null
 

«Я відкриваю для вас завісу до власної альтернативної реальності», - так художниця представила «Інший світ» - власну виставку в рамках мистецького проекту «Євро-Арт» для талановитих».

Перші думки про виставку трапилися ще у 2020-му – зізналася мисткиня, але на заваді стала світова пандемія, а згодом – війна в Україні.

«Після 24 лютого багато хто з художників зупинився, не зміг писати картини, проте Анна не припиняла роботу, і в її працях завжди був оптимізм», - розповіла модераторка зустрічі.

null
 

 

null
 

 

null
 

Отже, тепер три серії картин представлено рівнянам: «Зникаючі скарби», «Флора і фауна» та «Підводні сни». Перша з названих присвячена тваринам, які зникають.

«Концепт «Іншого світу» був створений задля того, щоб звернути увагу людей на навколишній світ», - розповіла Анна, - «Я мама трьох дітей і розумію, що означає передавати дітям прекрасне».

Серію про зникаючих тварин було розпочато з картини «Тінь білого носорога». Сюжет до полотна народився у авторки під час перегляду наукової передачі про білих носорогів разом із сином. «Марк запитав у мене, чому вони зникають. Винні люди», - відповіла Анна. У цій серії можна побачити декілька зображень звірів, які чітко асоціюють людей, натомість серія «Флора і фауна» - більш алегорична.

«Як сюрреаліст я хочу залишати не тільки емоційний контекст, а й інтелектуальний», - пояснила Анна, розповідаючи про свої світи: «Кожна людина має своє бачення світу, в якому живе, або в якому боїться жити, чи світу, в якому бажає жити. По суті, усі ми живемо одночасно в кількох реальностях, але не усвідомлюємо цього на повну. Ці види альтернативних реальностей ми зазвичай називаємо страхами, мріями або снами. І хоча вони здаються нам ефемерними, проте усі ці світи мають абсолютно реальний вплив на наше сьогодення».

null
 

 

null
 

 

null
 

 

null
 

 

null
 

 

null
 

У третій залі відвідувачі потрапляють до океанічних глибин. Попри те, що художниця, як сама зізналася, боїться глибини, перебування «в картинах» глядачу видається цілком безпечним. Синє море – тепле, збагачене скарбами, манливе та прекрасне – скидається на казку.

Виставка відкрита для відвідувачів щодень.

null
 

Автор: Юлія Семенова