Картину "Христос перед Пилатом" тепер можна побачити і в Рівному (ФОТО)

17:59, 14 кві. 2019
   
Картину

Колекція галереї «Євро-Арт» поповнилася картиною Народного художника України Йосипа Бокшая "Христос перед Пилатом". Сьогодні відбулася її презентація.   

За словами кураторки галереї Лариси Костюк, Йосип Бокшай відомий роботами різного жанру, але найбільшого успіху він досяг саме у сакральному живописі. Але більшість його сакральної спадщини втрачена, оскільки за комуністичного режиму ці роботи вважалися "шкідливими", каже Лариса Костюк.

Пошана до віри пов’язана із походженням митця: його дід, батько і старший брат були священиками. Картина "Христос перед Пилатом" створена орієнтовно у 40-х роках минулого століття. Написана олійними фарбами і має розмір 100 на 74 сантиметри. На ній зображена сцена, коли Понтій Пилат, який чинив суд над Ісусом, вийшов до людей оголосити своє рішення.

На фото кураторка галереї "Євро-арт" Лариса Костюк

– І якраз цей момент зобразив художник і ввів у нього свою художню таємницю. Ми бачимо, що постать Ісуса Христа представлена монолітно на фоні стіни, каменю, холодних тонів, але постать Христа світиться, світло бринить ізсередини. Переміщаючи свій погляд на композицію, ми бачимо, що це мовчання промовисте, адже його погляд бринить десь вище, – розповіла кураторка галереї "Євро-арт" Лариса Костюк.