Троє рівненських художників вирішили зіграти в «Камінь-ножиці-папір» (ФОТО)

  • КУЛЬТУРА

Сьогодні у клубному кафе галереї європейського живопису «Євро-Арт» відкрилася виставка картин трьох місцевих художників – Людмили Дахової, Світлани Власової та Дмитра Крахмалюка під назвою «Камінь-ножиці-папір». По-своєму різні, але талановиті та своєрідні автори презентували рівнянам незвичні роботи сучасного мистецтва на космічні та метафізичні теми.

Частину експозиції під назвою «Галактики» презентує Світлана Власова. Серія, створена цьогоріч і раніше не експонувалася. Традиційно авторка працює із графічними матеріалами, наразі її арсенал поповнила акварель. Як розповідає художниця, всі її роботи абстрактні та виконані в техніці мозаїчного полотна. Для того, щоб створити одну роботу потрібно 3-4 години.

– Я обрала категорію «Галактики» для того, щоб відобразити суть речей, які можуть бути як калейдоскоп в пам’яті якихось місць та вражень, зібраних в рухливу субстанцію, ніби пісок. Я провожу візуальну паралель. Людська пам’ять, увага працюють набором великих об’ємів маленьких часточок. Вони час від часу збираються в якісь спогади, а потім знову розлітаються, – говорить Світлана Власова.

Найменш досвідчений серед трьох авторів виставки, проте не менш талановитий рівнянин Дмитро Крахмалюк – вперше експонує свої роботи. Автор зізнався, що надихнувшись сучасним європейським мистецтвом та наукою, ставить перед собою амбітні плани на мистецькій стежині. Роботи Дмитра об’єднала тема космосу.

– Взагалі цікавлюсь космосом, займаюсь астрономією та астрофотографією. Малюю те, що спостерігаю. Цією темою почав займатися на початку року. Поїздив по Європі, подивився на сучасне мистецтво і вирішив проявити себе також. На створення робіт мене надихнув космос. Раніше навчався скульптурі, займався археологією. Мене взагалі цікавить наука останнім часом. Наразі працюю над створенням астрофотографій, – розповів молодий художник.

Людмила Дахова – одна з найвідоміших рівненських художниць, яка відома далеко за кордоном. Традиційно роботи Людмили наповнені містичним і багатошаровим змістом, який викликає у глядача відчуття безмежності світового й космічного простору.

За словами арт-менеджера галереї «Євро-Арт» Ольги Жартун, нинішня виставка є унікальною та особливою. Троє різних авторів демонструють своє бачення звичного та незвичного, видимого та прихованого, але однаково доносять до глядача своє бачення прекрасного.

– Сучасне мистецтво є особливим і не дуже багато людей ним займається. Для Людмили Дахової це вже третій досвід виставкової діяльності в нашій галереї. Світлана Власова нещодавно представляла свої роботи в будинку культури. Дмитро Крахмалюк – молодий художник, дуже творчий, який познайомився з цими двома художницями через виставкову діяльність. Ці троє художників різні у всьому, хоча концепція виставки у них спільна. Це дуже космічна, метафізична виставка, – додає Ольга Жартун.

Варто додати, що рівняни та гості міста можуть на власні очі насолодитися сучасним мистецтвом у виконанні талановитих художників. Виставка «Камінь-ножиці-папір» діятиме в клубному кафе галереї європейського живопису «Євро-Арт» до 3 липня.