Повернення в Україну: до 130-річчя від дня народження Георгія Косміаді
 

Відкриття виставки: 23 березня 2016 року, о 16:00 год.

Тривалість виставки: з 23 березня до 24 квітня 2016 року.

Місце проведення:Євро-Арт, галерея європейського живопису, м. Рівне, проспект Миру, 4.

Співорганізатор: Олександрійська ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів РОР (директор Н. Р.Тарасевич).

Суть події. Галерея європейського живопису "Євро-Арт" уже вдруге організовує виставку картин художника Георгія Петровича Косміаді (24.03.1886–22.05.1967 рр.). Експозиція "Загадка темпери" була презентована в мистецькому просторі галереї у січні–лютому 2012 року. Новий проект галереї розроблений разом з Олександрійською ЗОШ-інтернатом І-ІІІ ступенів (директор Н. Р. Тарасевич) під назвою "Повернення в Україну: до 130-річчя від дня народження Георгія Косміаді" представляє роботи художника, яких рівняни ще не бачили. Вони нещодавно привезені в Рівне дочкою художника Надією.

В експозиції розміщено 37 картин, написаних художником у 1940–1966 роках. Усі вони виконані темперою — однією із старовинних технік письма, яка існує ще з часів давніх цивілізацій. Темперою робили розписи саркофагів єгипетських фараонів, її використовували середньовічні іконописці, у цій техніці виконувалися фрески в києво-руських храмах та писали свої картини відомі художники епохи Ренесансу. Саме цією фарбою, яку виготовляв власноруч художник на основі яйця — своєрідного компоненту емульсії для розведення темпери — Георгій Косміаді писав свої роботи упродовж 27 років перебування у Німеччині.

На виставці представлені різнопланові за тематикою картини, серед яких урбаністичні роботи "Міський чад" та "Міський міст", портрет "Пані Ніна", картини, що написані за споминами про Рівненщину "Решуцьк. Біля млина", "Вечір біля Горині", а також пейзажі "Весна", "Мімозний ліс", "Світанок в лісі". У цей раз Надія Георгіївна також відібрала із колекції значну кількість картин на сакральну тематику: "Книга апостола", "Небесний хор", "Ісус з послідовниками". Сподіваємось, що ці роботи Георгія Косміаді, як завжди, будуть викликати у глядачів емоції радості, котрі гармонійно поєднуються із нотками смутку. У цьому й полягає загадка художньої системи митця, який своєю творчістю збагачував місто Рівне у 1920–1930-х рр.

Виставку відкриває дочка художника Надія Саннов-Косміаді, яка прийняла запрошення від галереї "Євро-Арт" і приїхала з Гамбурга до Рівного — міста, де вона народилася у далекому 1923 років. На презентацію запрошені представники державних органів і громадських організацій, культурно-мистецька еліта Рівненщини.

Виставка триватиме до 24 квітня 2016 року.