“Ледь абстрактне і трохи військове”: у “Рівному триває різноманітна виставка (ВІДЕО)

  
85
 

У рамках широкомасштабного проекту  галереї «Євро-Арт» для талановитих», у Рівному презентували персональну виставку молодого художника Павла Юрчука, який фіксує на полотнах найважливіші моменти сучасності. Які саме, дивіться у нашому матеріалі.

«Я хочу цією експозицією стерти усі рамки, обмеження та стереотип про те, що художник, аби бути упізнаваним, повинен працювати в одному напрямку. Натомість, використовую усі доступні засоби, техніки, стилі для пошуків і вираження своєї особистості, внутрішнього і зовнішнього світу»– розповідає Павло.

Виставка діє з 3 по 28 червня 2020 року. Деякі із представлених робіт можна придбати.

 

Ветеран АТО вчить малюванню побратимів та дітей

 

Ветеран АТО вчить малюванню побратимів та дітей

У рівненській мистецькій галереї «Євро-Арт» розпочато експозицію картин ветерана АТО Павла Юрчука під назвою «Ледь абстрактне і трохи військове».

Як зазначила арт-менеджер галереї Юлія Савуляк, торік тут відбулася виставка картин тернопільського художника – ветерана АТО Миколи Мамчура. Сьогодні відвідувачів тішить художник із Волині, який не боїться експериментувати та працює в різних жанрах, стилях та техніці виконання. Митцю найбільше подобаються графічні роботи, проте він небайдужий і до малювання акрилом, олійними фарбами та аерозольним балончиком.

– Високий рівень художника за перші кілька днів виставки оцінило вже чимало відвідувачів, – говорить арт-експертка.

Доповнює свої роботи Павло Юрчук інсталяціями і колажами на тему війни на сході України. Автор малював із дитинства. Проте його картини представлені на виставці – з двох періодів творчості – до 2013 року, й після 2018-го. У цей проміжок він не писав зовсім.

 
 
 
 
 
 

− У 2009 році я підписав контракт зі Збройними Силами України й по 2012-й проходив військову службу в складі омбр, а в 2014-му повернувся до рідної Володимир-Волинської бригади на попередню посаду механіка-водія БМП вже  як мобілізований, − пригадує Павло Юрчук. – На сході України ми виконували бойові завдання на декількох позиціях – поблизу Волновахи, Маріуполя та Андріївки. Одна із крайніх робіт під назвою «2014» присвячена усім з’єднанням, які брали участь в боях за Іловайськ, зокрема нашим хлопцям із третьому батальйону.

У 2014 році автор картин разом зі своїм братом дістали поранення внаслідок підриву військового авто на протитанковій міні. Тоді троє його бойових побратимів загинули, решта вісім зазнали поранення різного ступеню важкості.

Лікувався Павло в Ірпіні, Львові та Луцьку. Тривалий час проходив реабілітацію в Ковельському центрі допомоги, їздив до Карпат. Перебуваючи в горах, митець сам писав картини та в рамках арт-терапії допомагав іншим хлопцям.

− Життя продовжується, − запевняє художник. – Нині я реалізував себе як батько, художник та вчитель, адже проводжу заняття у дитячій художній школі Володимир-Волинського для малюків, серед яких чимало дітей учасників АТО. А ще моя донька у свої два роки вже впевнено тримає палітру, фарби та пензлі – вона навіть є співавтором кількох моїх робіт.

Презентація авторських картин художника вже відбулися у Володимир-Волинському, Луцьку, Ковелі, Нововолинську та Мукачеві. У Рівному експозиція триватиме до кінця червня, а в подальшому автор планує демонструвати свої картини в Івано-Франківську, Львові, Києві та за межами України.

 

Вже 3 червня рівненська галерея “Євро-Арт” відкриється виставкою Павла Юрчука. У рамках широкомасштабного проєкту галереї «Євро-Арт” містянам презентують “Ледь Абстрактне і Трохи Військове”.

До слова, режим роботи галереї залишився незмінним, а от презентацій виставок у нас поки що не буде зовсім. Усі експозиції
можна буде переглянути з 11:00 до 19:00 із середи по неділю включно (пн і вт вихідні). – зазначила Юлія Савуляк.

"Ледь Абстрактне і Трохи Військове" презентує Євро-Арт у Рівному

Це не просто виставка, це – метафора про наш час, про пережите та про катастрофічні злами у нашому суспільстві. Презентовані твори різняться не лише стилями та жанрами (окрім графіки та живопису, тут є і справжній виклик – колажі та інсталяції), а й технікою виконання, через що складається враження, ніби цю виставку готували кілька митців.

Я хочу цією експозицією стерти усі рамки, обмеження та стереотип про те, що художник, аби бути упізнаваним, повинен працювати в одному напрямку. Натомість, використовую усі доступні засоби, техніки, стилі для пошуків і вираження своєї особистості, внутрішнього і зовнішнього світу, – розповідає Павло.

 

Вже 3 червня рівненська галерея “Євро-Арт” відкриється виставкою Павла Юрчука. У рамках широкомасштабного проєкту галереї «Євро-Арт” містянам презентують “Ледь Абстрактне і Трохи Військове”.

До слова, режим роботи галереї залишився незмінним, а от презентацій виставок у нас поки що не буде зовсім. Усі експозиції
можна буде переглянути з 11:00 до 19:00 із середи по неділю включно (пн і вт вихідні). – зазначила Юлія Савуляк.


 

“Наш Піросмані”: 3 червня Євро-Арт презентує виставку Петра Клюхи

Галерея Євро-Арт презентує ще одну виставку – “Наш Піросмані. Живопис Петра Клюхи”. На неї можна завітати, вже 3 червня. Поетичними є назви робіт художника: “Зустріч з цікавістю лося”, “Відпочинок із яскравим сонцем”, “Не побачиш – не повіриш”…

І оскільки в кожному з нас – глибоко або не дуже – та все ж таки живе маленька дитина, яка особливо тепер, у карантинні будні, вперто рветься на волю, дуже хочеться познайомити вас з “Нашим Піросмані”. – розповідає Юлія Савуляк.

На експозиції виставки буде представлено 29 робіт митця. Рівненський митець почав писати у 2006 році. Після важкої хвороби, живопис став для нього життєвим ресурсом. Часто його можна було побачити на Алеї Майстрів. Де інколи, навіть на березах і кленах, висіли яскраві та теплі полотна. Малював він спогади, про Козлинські ставки, Горинь, пейзажі Криму і Карпат, Городок…

Люди, зазвичай, не помічають, яка краса їх оточує навколо, вони переслідують безглузду ціль оселитися десь на Місяці чи на якійсь іншій планеті, руйнуючи в цей час свою власну, – любив повторювати Петро Васильович.

До слова, режим роботи галереї залишився незмінним, а от презентацій виставок, на час карантину, не буде зовсім. Усі експозиції
можна буде переглянути з 11:00 до 19:00 із середи по неділю включно (пн і вт вихідні). Також у галереї дотримуються усіх чинних карантинтих норм.

 

"Інші": спільну живописно-фотографічну виставку представили у Рівному

"Інші": спільну живописно-фотографічну виставку представили у Рівному

Її особливість у тому, що фотографиня Ліза Бойко робила фотопортрети, а художниця Олександра Соботюк переносила їх на полотно. Загалом авторки представили 36 робіт.

18 фотографій та 8 картин, що намальовані з фотознімків. Спільну виставку фотографиня Ліза Бойко та художниця Олександра Соботюк презентуватимуть у галереї "Євро-Арт" завтра, сьогодні у них останні приготування.

Ліза Бойко, фотографиня:

- Я скидала варіанти, ми разом переглядали серію фото і разом обирали. Саша обирала, що буде малювати, я обирала, що буду друкувати.

Особливістю виставки дівчата називають те, що малюнки передані гіперреалістично, олійними фарбами. А дівчата, яких змальовувала Олександра, про фото-живописний проєкт не знали, для них це сюрприз.

Олександра Соботюк, художниця:

- Цю світлину на написання портрету я обирала з більше 30 фотографій, фотографії були всі реально дуже круті, мені дуже сподобалась ця серія.

Крім робіт в рамках спільного проєкту на виставці представленні десять картин Олександри Соботюк, дві з яких декоровані золотом.

Олександра Соботюк, художниця:

- Ну, взагалі золочіння, так називається ця техніка, де використовується питаль, найбільше використовується в іконах, але зараз в сучасному мистецтві використовують будь-де, давно хотіла спробувати, зробити щось цікаве.

Діятиме виставка до 15 березня.

Авторка: Катерина Сірук

 

Виставки

Галерея

"Наш Піросмані. Живопис Петра Клюхи (1937-2017)"

Наш Піросмані.>Живопис Петра Клюхи (1937-2017)nbsp;Саме так називається нова виставка у нашій галереї. Ім’я Петра Васильовича Клюхи  ще не відоме широкому загалу, але його живопис& [ ... ]

Клубне кафе

ОДНА МАЙСТЕРНЯ - ДВА ХУДОЖНИКИ

ВИСТАВКА ТЕТЯНИ ТА АНАСТАСІЇ МЕЛЬНИКНЯ - ДВА ХУДОЖНИКИ»  Майстерня художника… це завжди таїна, таїна творення мистецтва, таїна особистості. А чи може    [ ... ]

 

Новини
карантин

Друзі!   З 16.03.2020 року і до завершення карантинних заходів галерея європейського живопису «Євро-Арт» буде зачинена. Зустрінемося з вами після карантину усі щасливі і здорові)) Гол [ ... ]

Майстер-клас "Петриківський розпис"

Етнічні мотиви нині надзвичайно популярні в декорі усіляких предметів побуту та одягу. Тож, 01.03.2020 року у нас відбувся майстер-клас з Петриківського розпису, на якому ми творили свої шеде [ ... ]