"Україна переможе!": у Рівному відкрили виставку воєнного плаката

"Україна переможе!": у Рівному відкрили виставку воєнного плаката
Фото: Суспільне Рівне

Виставка воєнного плаката "Україна переможе!" діє у Рівному, її відкрили 7 вересня в галереї Євро-Арт. Виставка вмістила понад 20 робіт, авторами яких є викладачі та студенти зі Львова. На Рівненщині ці плакати експонують вперше, повідомила Суспільному артменеджерка галереї Юлія Савуляк.

13 авторів у виставці поєднав єдиний різновид графіки — плакат. Художник Юрій Ямаш пояснив, що це роботи викладачів і студентів кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету.

"Трошки більше половини — це студентські роботи, виконані за навчальною програмою графічного дизайну, предмету, який в нас є і який я викладаю. І ми не могли оминути тему окупації, війни ще з 2014 року, буквально з перших днів анексії Криму. Її ми вирішили подати в плакаті", — розповів викладач Юрій Ямаш.

Справа плакат Юрія Ямаша. Фото: Суспільне Рівне

Від початку повномасштабного вторгнення він створив сім плакатів, усі вони представлені на цій виставці.

"«І маленькі діти знають, що крокодили не літають». У росіян найпотужніший гелікоптер має назву «Алігатор». Вони помилилися — алігатори не літають і ми їх знищимо", — пояснив Юрій Ямаш.

Фото: Суспільне Рівне

Викладач також додав, що організувати виставку воєнних плакатів вдалося лише зараз, коли їх зібрали достатню кількість.

Відкриває виставку "We will win": на ній біблійний Давид тримає в руці камінь, що формою нагадує Україну.

"Цей Давид, як ви усі знаєте, камінчиком поцілив в чоло Голіафу і вбив його. І це каміння, це не є каміння, це є міць України", — сказав художник.

Фото: Суспільне Рівне

Автором представленого на виставці плаката "ZOMBOпошесть" є завідувач кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету України Володимир Прусак. Він зауважив, що актуальність цього сюжету зросла після повномасштабного вторгнення РФ.

"Свого часу, у 1997 році, я зробив таку ліногравюру. Якщо ви побачите, Україна якраз замаскована в полі картоплі, яку поживає колорадський жук", — зазначив Володимир Прусак.

Фото: Суспільне Рівне

Рівнянка Анастасія Лещук вперше побувала на виставці плакатів. Такі роботи, на її думку, зараз актуальні, бо підіймають бойовий дух українців.

"Дуже сподобалась робота "Миротворець", тому що настільки вдало зобразити того, чиє прізвище зараз навіть гидко промовляти...Путіна. Він такий потворний, просто ідеально передано", — поділилася враженнями Анастасія.

Фото: Суспільне Рівне

У рівненській галереї «Євро-Арт» презентували сюрреалізм Анни Шабалової

 

01.09.2022 13:09   Джерело: RvNews
Опубліковано : Новини Рівненщини

Сюр Анни Шабалової відкрито: останнього дня літа відбулася презентація художньої виставки, яка триватиме до 25 вересня у галереї «Євро-Арт» м. Рівне.

null
 
 
 
 
 
 
 
 
null
 

«Я відкриваю для вас завісу до власної альтернативної реальності», - так художниця представила «Інший світ» - власну виставку в рамках мистецького проекту «Євро-Арт» для талановитих».

Перші думки про виставку трапилися ще у 2020-му – зізналася мисткиня, але на заваді стала світова пандемія, а згодом – війна в Україні.

«Після 24 лютого багато хто з художників зупинився, не зміг писати картини, проте Анна не припиняла роботу, і в її працях завжди був оптимізм», - розповіла модераторка зустрічі.

null
 

 

null
 

 

null
 

Отже, тепер три серії картин представлено рівнянам: «Зникаючі скарби», «Флора і фауна» та «Підводні сни». Перша з названих присвячена тваринам, які зникають.

«Концепт «Іншого світу» був створений задля того, щоб звернути увагу людей на навколишній світ», - розповіла Анна, - «Я мама трьох дітей і розумію, що означає передавати дітям прекрасне».

Серію про зникаючих тварин було розпочато з картини «Тінь білого носорога». Сюжет до полотна народився у авторки під час перегляду наукової передачі про білих носорогів разом із сином. «Марк запитав у мене, чому вони зникають. Винні люди», - відповіла Анна. У цій серії можна побачити декілька зображень звірів, які чітко асоціюють людей, натомість серія «Флора і фауна» - більш алегорична.

«Як сюрреаліст я хочу залишати не тільки емоційний контекст, а й інтелектуальний», - пояснила Анна, розповідаючи про свої світи: «Кожна людина має своє бачення світу, в якому живе, або в якому боїться жити, чи світу, в якому бажає жити. По суті, усі ми живемо одночасно в кількох реальностях, але не усвідомлюємо цього на повну. Ці види альтернативних реальностей ми зазвичай називаємо страхами, мріями або снами. І хоча вони здаються нам ефемерними, проте усі ці світи мають абсолютно реальний вплив на наше сьогодення».

null
 

 

null
 

 

null
 

 

null
 

 

null
 

 

null
 

У третій залі відвідувачі потрапляють до океанічних глибин. Попри те, що художниця, як сама зізналася, боїться глибини, перебування «в картинах» глядачу видається цілком безпечним. Синє море – тепле, збагачене скарбами, манливе та прекрасне – скидається на казку.

Виставка відкрита для відвідувачів щодень.

null
 

Автор: Юлія Семенова

До Дня Незалежності України у Рівному презентували виставку «ВІЛЬНІ ЛЮДИ»

 

27.08.2022 10:21   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

 


Вперше у центральному залі галереї до Дня Незалежності України - дитячий живопис, як глибоке усвідомлення нашої ідентичності, і сокровенного дару, свободи.

null
 

Чому саме дитячий живопис? Бо у дитячій творчості немає обмежень, це і є про повну свободу. Вільні від правил, діти не просто малюють, вони роблять це щиро, усім своїм єством.

null
 

«ВІЛЬНІ ЛЮДИ» - виставка, на якій учні Художньої студії «Євро-Арт» з Рівного та Гощі віком від 6 до 16 років вільно і невимушено розповідають про рідну Україну, реальні події і омріяну Перемогу. Ця виставка про те, що свобода не дається просто так, її треба цінувати і захищати, про те, що саме зараз відбувається пік нашої боротьби за остаточну та беззаперечну незалежність, у якій ми обов’язково переможемо, про те, що українці – це і є ті самі вільні люди.

null
 

Дитячий живопис, чистий, інколи наївний, але завжди правдивий, надихатиме рівнян та гостей міста до 4 вересня 2022 року.

null
 

Чекаємо на вас з 11:00 до 18:00 (вихідні – понеділок, вівторок) за адресою: м. Рівне, проспект Миру, 4.

Арт-менеджер Юлія Савуляк   

null
 

 

 

Покоління вільних сердець народжується в Україні: дитячі художні роздуми        

Тридцять перший День Незалежності України увірвався в наше життя російською агресією, яка сколихнула дитячі серця несприйняттям усього  «московського» і абсолютною вірою в національну систему цінностей та перемогу українських воїнів на усіх фронтах. Тому виставка «Вільні люди» вихованців художньої студії «Євро-Арт» з Рівного і Гощі сьогодні надзвичайно актуальна. Концептуально художню мову експозиції об’єднує воєдино сильний емоційний посил творчості вільних людей, якими є діти. Вони виросли в незалежній Україні, навчилися мислити і діяти по-українськи, по правді, по совісті, відкрито і чесно. Оця традиція козацької вільності, що генетично збереглася в нашому родовідному кореневищі, пробудилася з новою незгасаючою силою у дитячому формотворенні.  

null
 

На виставці представлено чотири десятки робіт дітей. Попри широкий віковий діапазон (6-16 років), усі картини написані на єдиному пориві, із душею, з розумінням того, що сьогодні вершиться справа їхнього життя. Під час занять в студії «Євро-Арт» було дуже цікаво спостерігати, як діти серйозно, по-дорослому, осмислювали тему війни й України, як ретельно виписували кожен фрагмент своїх творів. В той момент творення дитячі серця були сповнені невидимими духовними порухами, їхні роботи наповнювалися електромагнітними хвильками, від яких завмирало серце.

null
 

Вдивіться в роботи дітей, пориньте разом з ними у їхні мрії і сподівання! Що хвилює учнів студії та як вони це презентують засобами художньої виразності? Однозначно в їхніх роботах найперше прочитуються роздуми про вільну Україну («From Ukraine with love» В. Захарчук, «Вільна та незалежна» П. Столярчук, «З думкою про Україну» Н. Швайчук, «Моє синє і жовте» М. Бабич),  про незламних воїнів світла і добра («Козак сучасності» А. Іванчук, «Втомлені, але нескорені» І. Швайчук, «Наші Соколи» Д. Абрамович, «Служу народу України» Е. Прит), про реальні воєнні події та курйози («Небо дев’ятого літа війни» К. Чучкевич, «Бойові гусаки» А. Мідлік, «Руский воєнний корабль» А. Волошун, «Москва - DONE» К. Домащук, «Патрон» А. Дзюбак), про омріяну перемогу («І сонце зійде, і Перемога прийде» С. Коломієць, «Заграй мені музико про нашу Перемогу» Д. Александров).

null
 

Значна частина робіт присвячена осмисленню місць сили України («Ця земля Воїнів родить» В. Полюхович, «Рідні краєвиди» Д. Божик, «Місце сили» С. Костюк, «Український пейзаж» С. Максімова, «Мій рідний край» А. Мельник).

null
 

По особливому колірно і яскраво діти описують стан своїх переживань («Молитва за Україну» П. Павлюк, «Виглядаю тебе» С. Білик, «Повітряна тривога» В. Городскова, «Святкове» А. Ляміна, «Хрестик до хрестика» Т. Левицький, «Наші котики» С. Головайчук) і не оминають тему віри, надії, мрій («Вірю! Дякую! Чекаю!» В. Рудик, «Шлю тобі своє сердечко» М. Павлюк, «У мене віра в очах» М. Городскова, «Без тривог» Б. Сіверський, «І буде син, і буде мати» Д. Полюхович, «Мрія» І. Шпарага ).

null
 

 

null
 

 

null
 

Також глядачеві варто звернути увагу на роботи Т. Іванової «Не твоя війна» і «Серпень-2022», Н. Рисюк «Багато мальв насіяла війна…», О. Мороз «Ми своє відбоялися», В. Володько «Думи мої», Д. Божик «Звістка», у яких учні студії  емоційно висловлюють власні погляди на те, що незалежність не дається просто так, а її треба захищати, навіть віддаючи своє життя за волю і свободу дітей.

null
 

Галерея «Євро-Арт» виставкою «Вільні люди» разом із викладачами художньої студії підтримує креативних, думаючих і талановитих дітей, цінує їхню моральну зрілість та долучається до наближення Перемоги ЗСУ (скринька для ДАР в залі виставки).

null
 

 

 

"Вільні люди": у Рівному діє виставка дитячих робіт, написаних за пів року війни

 ЕКСКЛЮЗИВНО
"Вільні люди": у Рівному діє виставка дитячих робіт, написаних за пів року війни
Фото: Суспільне Рівне

Виставка "Вільні люди" у галереї Євро-Арт — це дитячі роботи про ціну свободи, незалежність України і боротьбу за неї та віру в перемогу. Саме так пояснила ідею і назву експозиції у рівненській галереї її артменеджерка Юлія Савуляк. У виставці, яка діє з 24 серпня, поєднали живопис і графіку п'ятдесяти вихованців дитячої художньої студії при галереї.

Виставку "Вільні люди" розмістили у центральній залі. Це вперше за одинадцять років існування галереї тут експонують саме дитячі роботи, зазначила Юлія Савуляк.

"До Дня незалежності України в умовах повномасштабного вторгнення РФ хотілося зробити особливу виставку. Ми задумалися над тим, чого найбільше хочеться людям в цей період. Напевне, щирості, радості. І діти найкраще це можуть продемонструвати і подарувати. Обирали роботи саме на тему України, її теперішнього і майбутнього. І у нас вийшла ціла історія. По центру — карта України, справа, зі Сходу, на нас дивиться смерть, зліва — летять російські ракети, але далі по обидві сторони — малюнки, які демонструють величезну віру у нашу перемогу", — пояснила артменеджерка.

"Вільні люди": у Рівному діє виставка дитячих робіт, написаних за пів року війни
Фото: Суспільне Рівне

 

"Вільні люди": у Рівному діє виставка дитячих робіт, написаних за пів року війни
Фото: Суспільне Рівне

Тему незалежності, війни, перемоги і те, якою бачать Україну в майбутньому, діти візуалізували гуашшю, акрилом і олійними фарбами, також є графіка.

"Вільні люди": у Рівному діє виставка дитячих робіт, написаних за пів року війни
Фото: Суспільне Рівне

 

"Вільні люди": у Рівному діє виставка дитячих робіт, написаних за пів року війни
Фото: Суспільне Рівне

Найпопулярніші сюжети: пес Патрон, "Москва" згоріла і образ України в пейзажах і портретах.

"Вільні люди": у Рівному діє виставка дитячих робіт, написаних за пів року війни
Фото: Суспільне Рівне

 

"Вільні люди": у Рівному діє виставка дитячих робіт, написаних за пів року війни
Фото: Суспільне Рівне

 

"Вільні люди": у Рівному діє виставка дитячих робіт, написаних за пів року війни
Фото: Суспільне Рівне

Виставка загалом вмістила 55 робіт дітей з Рівного і Гощі, які займаються у художній студії Євро-Арт під керівництвом Анни Вітрук.

"Вільні люди": у Рівному діє виставка дитячих робіт, написаних за пів року війни
Фото: Суспільне Рівне

Вона зазначила, що усі роботи створені за минулі пів року, від моменту повномасштабного вторгнення РФ.

"Це ті емоції, тривоги, напливи настроїв, паніки, які вони почали передавати в період активної фази війни. Як викладач, я бачила, як вони малювали раніше, і як вони динамічно почали працювати в цей період. Почали використовувати інші кольори і фактуру, змінилися навіть мазки — вони стали гострими, без заокруглень, без пластики. Спочатку переживала, як поєднати в одній виставці багато авторів. Але це вдалося", — зазначила Анна Вітрук.

"Вільні люди": у Рівному діє виставка дитячих робіт, написаних за пів року війни
Фото: Суспільне Рівне

 

"Вільні люди": у Рівному діє виставка дитячих робіт, написаних за пів року війни
"Звістка" Дани Божик. Фото: Суспільне Рівне

Найстаршим учасникам виставки по 16 років. Наймолодшою є шестирічна Дана Божик, авторка живописної "Звістки".

"Діти — це найвільніші люди у вияві своїх емоцій, думок. Тому й назва виставки "Вільні люди". Це про свободу, те, що для нас усіх найважливіше і те, що ми не віддамо ніколи й нікому", — резюмувала артменеджерка галереї Юлія Савуляк.

"Вільні люди": у Рівному діє виставка дитячих робіт, написаних за пів року війни
Диптих "У єдності — сила" Ірини Гуменюк. Фото: Суспільне Рівне

Також вона повідомила, що у перший же день виставки придбали одну з дитячих робіт. Це диптих "У єдності — сила" 12-річної Ірині Гуменюк. Усю сплачену за роботу суму, дівчина поклала у волонтерську скриньку, розташовану в залі галереї. Гроші з неї передають на підтримку ЗСУ.

"Вільні люди": у Рівному діє виставка дитячих робіт, написаних за пів року війни
Фото: Суспільне Рівне

Виставка "Вільні люди" діятиме у Євро-Арті до 4 вересня.

"Вільні люди": у Рівному діє виставка дитячих робіт, написаних за пів року війни
Фото: Суспільне Рівне
 

Рівненська виставка «Мистецтво нового калібру» розпочала збір коштів для потреб війська

 

Мистецька галерея Євро-Арт презентувала сорок картин двадцяти чотирьох художників із Рівного та Львова під назвою «Мистецтво нового калібру». Серед перших ознайомилися з мистецтвом про війну, жахи, біль, напруження, ненависть, надію, мужність та героїзм українського народу та його захисників мистецтвознавці, історики, художники, меценати, журналісти, фотографи, волонтери та військові.

 
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) 0px -32px / 96px 160px no-repeat; position: absolute; z-index: 20; cursor: pointer; width: 32px; height: 32px; top: 2px; right: 2px; transform: translate3d(0px, 0px, 0px); transition-property: transform, opacity; transition-duration: 0.3s;" tabindex="0">  
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) 0px 0px / 96px 160px no-repeat; position: absolute; z-index: 11; cursor: pointer; width: 32px; height: 32px; top: 234.5px; margin-top: -16px; left: 2px; transform: translate3d(0px, 0px, 0px); transition-property: transform, opacity; transition-duration: 0.3s;" tabindex="0">  
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) -32px 0px / 96px 160px no-repeat; position: absolute; z-index: 11; cursor: pointer; width: 32px; height: 32px; top: 234.5px; margin-top: -16px; right: 2px; transform: translate3d(0px, 0px, 0px); transition-property: transform, opacity; transition-duration: 0.3s;" tabindex="0">  
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) -64px 0px / 96px 160px no-repeat; position: absolute; z-index: 20; cursor: pointer; width: 32px; height: 32px; top: 0px; right: 0px; opacity: 0; transform: translate3d(32px, -32px, 0px); transition-property: transform, opacity; transition-duration: 0.3s;">  
 
 
 
 

Найважливіше на війні — це люди, тож поціновувачі живопису мають можливість побачити в чорно-білих та кольорових фарбах автопортрети художників із тимчасово захоплених міст України, тему матері й дитини, а також захисників Маріуполя. Одна із художниць Юлія Прокопенко у власній картині «Я повернусь» показала сильні емоції, де воїн прощається з коханою. Тут тривога, переживання за життя близької людини, невизначеність та надія на нашу перемогу.

 
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) 0px -32px / 96px 160px no-repeat; position: absolute; z-index: 20; cursor: pointer; width: 32px; height: 32px; top: 2px; right: 2px; transform: translate3d(0px, 0px, 0px); transition-property: transform, opacity; transition-duration: 0.3s;" tabindex="0">  
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) 0px 0px / 96px 160px no-repeat; position: absolute; z-index: 11; cursor: pointer; width: 32px; height: 32px; top: 236.5px; margin-top: -16px; left: 2px; transform: translate3d(0px, 0px, 0px); transition-property: transform, opacity; transition-duration: 0.3s;" tabindex="0">  
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) -32px 0px / 96px 160px no-repeat; position: absolute; z-index: 11; cursor: pointer; width: 32px; height: 32px; top: 236.5px; margin-top: -16px; right: 2px; transform: translate3d(0px, 0px, 0px); transition-property: transform, opacity; transition-duration: 0.3s;" tabindex="0">  
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) -64px 0px / 96px 160px no-repeat; position: absolute; z-index: 20; cursor: pointer; width: 32px; height: 32px; top: 0px; right: 0px; opacity: 0; transform: translate3d(32px, -32px, 0px); transition-property: transform, opacity; transition-duration: 0.3s;">  
 
 

Як зазначила арт-менеджер галереї Юлія Савуляк, митці дуже тонко відчувають життя. Їхні роботи − це задукоментовані факти з мистецьким баченням. Багатьох із них вона знає десятки років та деяких по роботах просто не впізнати. Все тому, що ми живемо в часи народження нового мистецтва, яке влучає прямо в серце.

− Картини, на деяких з яких навіть фарба ще не висохла, є самодостатніми та мають естетичну й художню цінність. Це важливо, адже половину коштів, виручених від продажу картин, ми передаємо на підтримку Збройних Сил України, − наголошує мистецтвознавець.

 

Виставка картин у галереї Євро-Арт триватиме до 21 серпня 2022 року, тож її організатори запрошують у гості усіх охочих та закликають долучатися до допомоги ЗСУ, придбавши картини або ж передавши кошти через волонтерську скриньку Допомога Армії Рівне (ДАР), що розміщена в мистецькій залі.